Zalety usunięcia filtra cząstek stałych

Zalety usunięcia filtra cząstek stałych

Obecnie większość osób posiada samochód, który służy przeważnie na dojazdy do miejsca pracy. W zależności od charakterystyki pracy oraz odległości jaką pokonuje codziennie samochód wybór kupującego może obejmować: auta z silnikiem spalinowym, auta z silnikiem diesla czy auta zasilane gazem LPG.

Filtr cząstek stałych w silnikach Diesla

usuwanie DPFPrzed kupnem samochodu należy więc zastanowić się jaki silnik spełni z góry postawione oczekiwania.Każdy z wyżej wspomnianych sposobów zasilania silnika w paliwo ma swoje plusy i minusy. Auta benzynowe mogą służyć do wszechstronnych zastosowań jednak przy zakupie należy wziąć pod uwagę spalanie oraz koszty paliwa. Auta z silnikiem diesla natomiast charakteryzują się niższym poborem paliwa oraz jego mniejszym kosztem jednostkowym. Diesle posiadają również większy moment obrotowy co przekłada się na komfort jazdy. Należy jednak zwrócić uwagę, że konstrukcja silnika diesla jest bardziej skomplikowana niż silnika benzynowego. Może się to wiązać z większymi nakładami na utrzymanie pojazdu w stanie zdatności. W uzasadnionych przypadkach można wykonać usuwanie DPF. Filtr cząstek stałych jest jednym z ważniejszych elementów w całej konstrukcji silnika. W przypadku pokonywania dłuższych dystansów nie ma problemu z wypaleniem zanieczyszczeń w nim zawartych. Na krótszych odcinkach jednak zanieczyszczenia mogą nie ulec wypaleniu co może skutkować koniecznością późniejszych napraw. W określonych przypadkach usunięcie filtru DPF jest więc rozwiązaniem najbardziej korzystnym z ekonomicznego punktu widzenia. Ostatnim paliwem jest LPG.

Silniki benzynowe z instalacją LPG są bardziej oszczędne, jednak należy wziąć pod uwagę koszty założenia instalacji, wymiany filtrów, droższe przeglądy serwisowe oraz większe zużycie silnika. Warto zaznaczyć, że czasami spotyka się również silniki Diesla z założoną instalacją LPG. Jak widać każdy sposób zasilania auta w paliwo ma swoje plusy jak i minusy. Podczas zakupu samochodu należy więc dużą uwagę poświecić na wybór odpowiedniej jednostki napędowej.