Zakuwanie przewodów zbrojonych

Zakuwanie przewodów zbrojonych

Przewody hydrauliczne są specjalnie zbrojonymi wężami, które mają transportować ciecze i gazy o wysokim ciśnieniu. Czasami przepływają przez nie substancje, które są neutralne dla materiałów, z których wykonywane są takie przewody. Ze względu na swoje zalety, gumowe rurki są wykorzystywane do transportu gazów i cieczy palnych a nawet wybuchowych.

Bezpieczne zakuwanie przewodów hydraulicznych

zakuwanie węży hydraulicznych - mazowieckieJedną z gałęzi przemysłu, w której stosuje się wysoko specjalistyczne przewody o różnej średnicy jest spawalnictwo. W zależności od tego, jaką metodę trwałego łączenia elementów stalowych wybierzemy, powinniśmy odpowiednio dobrać średnice przewodów oraz materiał, z którego są wykonane. W Polsce jest bardzo wiele firm, które oferują profesjonalne zakuwanie węży hydraulicznych – mazowieckie przoduje w tego typu usługach. Podczas procesów spawalniczych gumowe rurki narażone są na działanie bardzo wysokiej temperatury. Niezwykle istotne jest, aby takie przewody były odpowiednio szczelne. Najbardziej narażonymi na brak szczelności miejscami są połączenia przewodu z końcówkami.. Zawsze na styku dwóch, rożnych od siebie materiałów musimy szczególnie zadbać o o to, aby zapewnić im odpowiednią współprace. Wyciek azotu tub innych gazów spawalniczych przez nieszczelność wynikającą z nieodpowiedniego zakucia węży mogłaby doprowadzić do bardzo poważnego uszkodzenia działa osoby, która pracuje na danym sprzęcie. Ulotnienie gazów jest szczególnie niebezpieczne w pomieszczeniach zamkniętych, które nie posiadają wentylacji. Nagromadzenie ich mogłoby spowodować zatrucie oparami u operatora elektrod lub niekontrolowany wybuch i poważne obrażenia u osób, znajdujących się w pobliżu.

W związku z tym należy pamiętać, że istnieją przewody hydrauliczne, których nie powinniśmy zakuwać sami. Węże, które są stosowane w pracach podwyższonego ryzyka z materiałami palnymi muszą posiadać odpowiednie atesty. Takich połączeń nie jesteśmy w stanie wykonać na podstawowych zakuwarkach dostępnych w ofercie niektórych producentów.