Zabieg zwalczający trądzik

Zabieg zwalczający trądzik

 

W dzisiejszych czasach trądzik potrafi być prawdziwą zmorą nie tylko w okresie dorastania, ale także w wieku dorosłym. Coraz więcej kobiet i mężczyzn zmaga się z tym problemem zupełnie nie wiedząc, jak sobie z nim poradzić. No właśnie, czy istnieje skuteczny sposób na zwalczenie trądziku?

Jak skutecznie wyleczyć trądzik?

leczenie trądziku szczecinZanieczyszczone powietrze, nieodpowiednia dieta, zmiany hormonalne, a także używanie złych podkładów, pudrów, oraz innych kosmetyków – wszystko to może doprowadzić do pojawienia się trądziku nawet u osób, które w przeszłości nigdy nie miały z nim problemu. Wówczas w takiej sytuacji staramy się najpierw samemu coś zaradzić, lecz niestety bez odpowiedniej wiedzy możemy jedynie sobie zaszkodzić. Zakrywanie trądziku toną podkładów również nie wyleczy problemu, lecz jedynie go pogłębi. Jak zatem zwalczyć skutecznie trądzik? Oczywiście możemy wybrać się na profesjonalne leczenie trądziku Szczecin pod tym względem jest doskonałym miejscem w którym możemy wyleczyć nasz trądzik przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Za jedną z najskuteczniejszych metod przy walce z tym schorzeniem uważa się zabieg z użyciem urządzenia IPL. Wiele powszechnych metod, jakie stosuje się przy walce z trądzikiem, nierzadko wywołuje także skutki uboczne które ie występują w przypadku tego zabiegu. Urządzenie IPL daje świetne efekty estetyczne również w przypadku leczenia trądziku zapalnego. Zabieg polega na naświetlaniu miejsc objętych zmianami trądzikowymi, a światło zostaje pochłonięte przez profiryny odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

Porifryny to metabolit bakterii beztlenowych zaś pod napływem światła zaczynają wydzielać aniony tlenowe, które z kolei doprowadzają do ich obumarcia. Jednakże razem z bakteriami uszkodzeniu ulegają także gruczoły łojowe zmniejszając tym samym produkcję sebum. Udając się zatem na taki zabieg nie tylko leczymy nasz trądzik, ale również zapobiegamy jego nawrotom.