Zabezpieczenie przed pożarem

Zabezpieczenie przed pożarem

Będąc właścicielem hali produkcyjnej, która jest wykonana z materiałów stalowych musimy podjąć wszelkie kroki, aby zabezpieczyć ją przed ewentualnym pożarem oraz uszkodzeniami i zniszczeniami, jakie może on spowodować.

Zabezpieczenie hali przed ogniem

zabezpieczenia konstrukcji stalowychKażdy pracodawca musi zrobić wszystko, aby odpowiednio zabezpieczyć budynek produkcyjny przed zniszczeniem lub pożarem. Bezpieczeństwo pracowników to dla pracodawcy priorytet. Jeżeli produkcja w jego przedsiębiorstwie skupia się wokół pracy z materiałami oraz substancjami chemicznymi, które są toksyczne lub łatwopalne należy podjąć istotne działania w celu zabezpieczenia budynku. Jedną z metod może być pomalowanie ścian farbami ognioodpornymi, jednak w przypadku budynków lub hal wykonanych z materiałów stalowych należy podjąć bardziej złożone działania. Zabezpieczenia konstrukcji stalowych możemy wykonać przy użyciu specjalnych środków, które działają jednopowłokowo lub wielopowłokowo. Środki takie mają bardzo zaawansowane działanie, spełniające wszelkie normy prawne – nawet te najbardziej rygorystyczne dotyczące ochrony przeciwpożarowej w halach produkcyjnych i pracowniczych. Konstrukcja budynku jest zabezpieczana zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, pod wpływem działania tworzy warstwę izolującą. Ich ogromną zaletą jest to, że nałożenie takiego środka na powierzchnie stalowe nie zaburza estetyki hali lub budynku. Powłoka cechuje się również bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia.

Zanim zdecydujemy się na wykonanie takiego zabezpieczenia na naszej konstrukcji, powinniśmy się upewnić że spełni ono wszelkie nasze oczekiwania oraz odpowiednio zabezpieczy konstrukcję przed zniszczeniem. Sprawdźmy również czy firma, która ma dla nas wykonać takie zlecenie jest godna zaufania.