Zabezpieczenie nie tylko przed gołębiami

Zabezpieczenie nie tylko przed gołębiami

Mieszkańcy bloków bardzo często skarżą się na to, że na ich balkonach notorycznie przesiadują gołębie. Potrafią one zrobić tam prawdziwy bałagan. Jeśli na balkonie stoi doniczka, możemy być pewni, że gołąb rozkopie ziemię, którą jest wypełniona.

Różne rozmiary oczek w siatce polietylenowej

siatka przeciw gołębiomJeżeli na parapecie znajdzie się popielniczka z pozostałościami po papierosach, to zostaną one bardzo szybko rozsypane po całym balkonie. Każdy kto ma już dość sprzątania po tych niechcianych gościach, powinien zdecydować się na zakup siatki, która będzie zabezpieczać balkon. Zaletą siatek polietylenowych jest to, że są one produkowane w różnych kolorach. Można wybierać spośród siatek czarnych, piaskowych, zielonych. W ten sposób każdy wybierze siatkę idealną na balkon. Taka siatka przeciw gołębiom może być nawet w wersji przezroczystej. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą, by siatka przeciw ptakom była jak najmniej widoczna. Należy też zwrócić uwagę na to, z jakimi ptakami chcemy walczyć. Jeśli są to gołębie, nie będzie problemu z wyborem siatki. Kłopoty mogą pojawić się dopiero wtedy, gdy na balkonie pojawiają się ptaki małych rozmiarów. W takiej sytuacji należy wybrać siatkę polietylenową o dość małych oczkach, by ptak przez nie się nie przedostał. Na małe ptaki idealnie nadaje się siatka o rozmiarach oczek 19 x 19 mm. W innych przypadkach (np. wtedy gdy na balkonie pojawiają się gołębie), wystarczy siatka o wymiarach standardowych, czyli 50 x 50 mm.

Siatka bardzo często zabezpiecza nie tylko przed ptakami, ale również przed wypadnięciem kota domowego. Wtedy też lepiej wybrać siatkę o mniejszych oczkach, która zabezpieczona jest sztywnym drutem. Drut jest po prostu wplatany w konstrukcję siatki polietylenowej. Jak widać, siatka zabezpiecza nie tylko przed gołębiami.