Zabawki handmade dla dziecka

Zabawki handmade dla dziecka

Urządzając pokój dziecka, albo kupując dla niego jakiekolwiek produkty, przede wszystkim kierujemy się bezpieczeństwem, a dopiero potem wyglądem, czy modą. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości wykonania i niepowtarzalnym fasonie, to powinniśmy poszukać produktów ręcznie wykonanych.

Co charakteryzuje produkty handmade? 

handmade dla dzieciSą to przede wszystkim wybory wykonywane ręcznie, z niesamowitą dbałością o każdy szczegół. Nie ma mowy o masowej produkcji przy użyciu maszyn. Materiały wykorzystane do ich stworzenia pochodzą ze sprawdzonego źródła i nie posiadają szkodliwych substancji. Handmade dla dzieci, to głównie przeróżne zabawki, miękkie przytulanki, czy praktyczne ubranka. Każda rzecz posiada niepowtarzalny krój i nie znajdziemy drugiej takiej samej, co jest wielkim plusem, gdyż rodzice pragną, aby ich dziecko się wyróżniało i otaczało się produktami indywidualnymi. Ubranka dziecięce ręcznie szyte, dostaniemy głównie w internecie, gdyż w dzisiejszych czasach w sieci klienci szukają i kupują produkty. Przytulanki handmade, nie znajdziemy w żadnym sklepie z zabawkami, gdyż nie są one kopią ogólnie dostępnych pluszaków. W przypadku zabawek, znajdziemy produkty dostosowane do wieku dziecka, mogą to być drewniane grzechotki, pluszowe kocyki, lub nawet wyjątkowe dekoracje do pokoju dziecka takie jak karuzela, którą się wiesza nad łóżeczkiem. Produkty handmade można też samemu wykonać z niepotrzebnych materiałów, potrzebna jest tylko wyobraźnia i chęć do działania, aby stworzyć coś niepowtarzalnego.

Do zabawy w tworzenie własnoręcznych wyrobów możemy zachęcić samo dziecko, gdyż będzie miało ono niesamowitą satysfakcję, jeżeli w jego pokoju znajdzie się zabawka, którą samo wykona. Kupując takie produkty, zawsze należy sprawdzać metki i informacje tam zawarte.