Wytrzymałe kalosze robocze

Wytrzymałe kalosze robocze

Prace ziemne podczas budowy dużych arterii drogowych nieraz ciągnęły się długimi miesiącami, a żeby zdążyć z terminem wykonania, nierzadko musieliśmy pracować przez cały rok. Wiązało się to z nierzadko bardzo ciężkimi warunkami, w których zwykłe ubrania robocze zawodziły. Zwłaszcza obuwie było narażone na większe obciążenia i uszkodzenia, podczas takiej pracy.

Kalosze do pracy zewnętrznej

wodoodporne kalosze roboczePraca była bardzo ciężka zwłaszcza wiosną i jesienią, gdy niejeden raz przychodziło nam wykonywać prace w błocie i wodzie. W takich warunkach nawet najlepsze obuwie robocze nie było żadną pomocą, bo większość używanych przez nas modeli butów roboczych nie była za dobrze uszczelniona. Również ich wysokość powodowała iż często woda dostawała się do wnętrza butów, powodując dyskomfort, ale również i odparzenia nóg po szczególnie wymagającej pracy. Z tego powodu, zamiast typowych butów ochronnych były przez nas używane wodoodporne kalosze robocze, zwłaszcza podczas pracy w trudnych warunkach. Przewaga kaloszy nad obuwiem ochronnym była oczywista, a mianowicie owe kalosze były nieprzemakalne i często sięgały do kolan, co uniemożliwiało ich zalanie. Nie chroniły one nóg tak dobrze jak standardowe buty robocze, nie posiadając metalowych wkładów, aczkolwiek były o wiele odporniejsze na działanie wody i zanieczyszczenie błotem, nie zużywając się w takich warunkach niemal wcale.

Mocno profilowane podeszwy tylko pomagały w poruszaniu się po mokrych powierzchniach czy błocie, i ułatwiały wykonywanie wszelkich prac, zarówno precyzyjnych jak i ogólnych. Wszystkie zalety takowego obuwia sprawiały, iż było ono przez nas używane zamiennie ze zwykłymi butami roboczymi, za każdym razem gdy wymagały tego trudne warunki w jakich przychodziło nam nieraz pracować.