Wytrzymała laweta samochodowa

Wytrzymała laweta samochodowa

Przyczepy, które są przymocowane do haka samochodu, zwykle wesoło pobrzękują podczas jazdy. Szczególnie można to zauważyć na polskich drogach charakteryzujących się jakością godną tras wyścigów WRC. Czasem jednak może nadejść moment, gdy na ich przestrzeni ładunkowej znajdzie się inny samochód. Mowa oczywiście o lawecie. Czym się charakteryzuje?

Kilka słów o lawecie samochodowej

wytrzymałe lawety samochodoweUszkodzony samochód postawiony na lawecie to zwykle nieco przykry widok. Najczęściej lawet używa się, gdy doszło do jakiegokolwiek wypadku lub stłuczki, a samochód nie nadaje się do dalszej jazdy. Wysokojakościowa przyczepa do transportu samochodów powinna charakteryzować się dużą trwałością, jej konstrukcja powinna być wytrzymała i jednocześnie odporna na wszelkie warunki. Nie byłoby to skuteczne, gdyby w trakcie przewozu uszkodzonego pojazdu laweta się uszkodziła – ironia losu. W związku z tym warto zwracać uwagę na materiały, z których została wykonana wcześniej wymieniona przyczepa. Najczęściej tego typu konstrukcje są hamowane, co oznacza, że posiadają dodatkowe elementy hamujące zaimplementowane do kół. Dzięki takiemu rozwiązaniu siła zatrzymywania się jest zwiększona, a co za tym idzie, bezpieczeństwo wzrasta. Należy pamiętać, że wytrzymałe lawety samochodowe powinny posiadać odpowiednie oświetlenie. Wymagane jest także posiadanie uprawnień, a w szczególności prawo jazdy kategorii B+E.

Lawety samochodowe są konstrukcjami, które pozwalają na przewóz innych pojazdów na ich przestrzeni ładunkowej. Najczęściej można zobaczyć na nich uszkodzone samochody, które zostały uderzone w wyniku stłuczki lub wypadku. Przyczepy tego typu powinny charakteryzować się najwyższą jakością, a także wysokim współczynnikiem nośności tak, aby móc przewozić spore pojazdy. Wymagane są odpowiednie uprawnienia.