Wypoczynek na nartach

Wypoczynek na nartach

Jeżeli ktoś chce jeszcze w tym roku skorzystać z atrakcyjnej oferty wyjazdu na narty to jest to ostatnia chwila, gdyż powoli już nadchodzi wiosna i temperatury lada moment będą powyżej dziesięciu stopni. Jak wiadomo w górach wiosna przychodzi nieco później, więc narciarze mają ostatnie tygodnie, aby wybrać się w góry i zrelaksować się na nartach czy też snowboardzie.

Dobre stoki w Zieleńcu

zieleniec - nartyJedną z bardziej popularnych miejscowości do której warto się udać na sam koniec sezonu narciarskiego jest Zieleniec, gdyż jest on położony w bardzo dobrej lokalizacji dość wysoko w górach, przez co śnieg pozostaje tam bardzo długo nawet gdy jego opady nie występują zbyt często. Dzięki temu zieleniec – narty, są najczęściej odwiedzaną miejscowością w okresie marca, bo jest to już tak na prawdę ostatni moment, aby wykorzystać sporty zimowe w Polsce, bo opadu śniegu w górach już praktycznie nie występują i zjeżdża się na stokach przygotowanych sztucznym śniegiem lub na ostatnich warstwach naturalnego śniegu. Dlatego o tej porze w Zieleńcu jest prawdziwy natłok ludzi, gdyż każdy komu mało było jeżdżenia w innych miejscowościach w sezonie zimowym, może jeszcze wykorzystać stoki, które jako nieliczne w Polsce nadają się do zjeżdżania na nartach w środku marca, co przyciąga tylko największych fanów tych sportów. Dzięki temu biznes w Zieleńcu trwa bardo długi, bo jako pierwszy sezon się tu rozpoczyna i kończy, co przekłada się na duże zarobki miejscowych właścicieli pensjonatów i wyciągów narciarskich.

Jak widać sporty zimowe w Polsce cieszą się niesamowita popularnością i jak można zauważyć po ilości rezerwowanych miejsc w hotelach i pensjonatach z roku na rok liczba osób rośnie. Cieszy to wszystkie osoby, które utrzymują się z turystyki w sezonie zimowym.