Wymiana czy remont silnika – co bardziej się opłaca?

Wymiana czy remont silnika – co bardziej się opłaca?

Kupując używany samochód, musimy liczyć się z kilkoma pozytywnymi, jak i negatywnymi następstwami takiego zakupu. Z jednej strony możemy zaoszczędzić znaczą sumę pieniędzy, a z drugie często jesteśmy zmuszeni inwestować gotówkę, aby doprowadzić auto do pełnej sprawności.

Czy warto odnawiać silnik?

szlifowanie cylindrów krakówGłównym elementem używanego samochodu, po którym najbardziej widać ilość przejechanych kilometrów, jest z pewnością jego silnik. Silniki samochodu, zwłaszcza te niewłaściwie konserwowane, po kilku lata pracy mogą wykazywać pewne cechy zużycia, widocznie w nieprawidłowym działaniu poszczególnych jego elementów. W taki wypadku możemy albo wymienić silnik na zupełnie nowy, albo przeprowadzić jego remont, co jest zdecydowanie mniej kosztowne. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie każdy warsztat ma odpowiednią wiedzę i części zamienne do wszystkich elementów silnika z napędem hydraulicznym, więc może czekać nas kilka wizyt w warsztacie, aby silnik był w idealnym stanie. Szukając na przykład firmy, która wykonuje szlifowanie cylindrów kraków będzie miastem w którym znajdziemy najwięcej warsztatów specjalizujących się w tego typu naprawach. Alternatywnie możemy zainwestować w całkiem nowy silnik. W tym przypadku, firm które przeprowadzają tego typu inwestycje jest zdecydowanie więcej, nie będziemy tez zmuszeni korzystając z usług kilku warsztatów. Z drugiej jednak strony, jest to o wiele bardziej kosztowne niż remont silnik i zajmuje zdecydowanie więcej czasu.

Pamiętajmy tez, że wielu tym problemom można zapobiec, kupując samochód tylko w dobrym stanie, którego silnik będzie wymagał tylko drobnych renowacji. Musimy jednak pamiętać, że różnica w cenie pomiędzy samochodem używanym, ale w dobrym stanie a zupełnie nowym może być zbyt mała, żeby opłacało się nam inwestować w samochód używany.