Wycieczki rowerowe w okolicach Zakopanego

Wycieczki rowerowe w okolicach Zakopanego

Jeśli lubisz jeździć rowerem i kochasz góry, trasy rowerowe w okolicach Zakopanego są idealne. Polskie Tatry oferują widoki jakich nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie, a trudność tras waha się od zupełnie łatwych dla całej rodziny nawet z małymi dziećmi, do naprawdę ekstremalnych, dla miłośników silnych wrażeń. 

Dokąd na wycieczkę rowerową z Zakopanego?

wycieczka rowerowa zakopaneChcesz aktywnie spędzić weekend z rodziną? Masz, jak ja, maluchy, które jeżdżą jeszcze w rowerowych fotelikach? A może marudzące nastolatki, którym nic się nie chce, ale są już wystarczająco sprawne fizycznie, by podołać kilku różnicom wysokości terenu? W takim razie wypróbowana przez moją rodzinę w zeszłym tygodniu wycieczka rowerowa Zakopane – Murzasichle przez Piszczory, o średnim poziomie trudności, może cię zainteresować. Trasa ma ok. 10 km długości a jej większość biegnie drogą asfaltową o gładkiej nawierzchni. Nieco bardziej wyboista droga staje się w Piszczorach, a jedynie półtorakilometrowy odcinek między Zoniówką a Budzową, przez Faktorów Bór, wiedzie leśną drogą gruntową. Całkowite przewyższenie trasy to niespełna 150 m, co może być mylące, bo jednak pod górę jedzie się w sumie niemal 280 m, a w dół ponad 150 m. Z pewnością jednak dorośli, nawet z dodatkowym obciążeniem w foteliku dadzą radę bez problemu, a marudzące nastolatki powinny zachwycić się niepowtarzalnymi widokami na góry, wzgórza i doliny a przy dobrej pogodzie i odrobinie szczęścia nawet na Tatry Zachodnie.

Przejechanie całej tej trasy nie powinno zająć więcej niż godzinę, ale my zatrzymaliśmy się na małą przerwę w okolicach Boru. Sam las jest oczywiście objęty ścisłą ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale już łąki na południe od trasy rowerowej umożliwiają kilkuminutowy odpoczynek na łonie natury.