Wartość pierścionków z bursztynami

Wartość pierścionków z bursztynami

Mężczyźni dobrze wiedzą, że kobiety uwielbiają być obdarowywane prezentami, a szczególnie tymi w postaci cennej biżuterii. Wybór jest tak duży, że niejedna kobieta może mieć problem z wyborem idealnego modelu. Wśród pierścionków najpopularniejsze są z diamentami, szafirami i bursztynami.

Jakie są bursztyny w srebrnych pierścionkach?

kobiecy srebrny pierścionek z bursztynem - cenaKobiety lubiące nosić biżuterię, mają do wyboru trzy rodzaje kruszcu, żółte złoto, platynę, czyli białe złoto i srebro. Najdroższa jest platyna, szczególnie połączona z diamentami, a najtańsze jest srebro, którego wartość mogą podnosić cenne kamienie umieszczane w pierścionkach, bransoletkach, czy kolczykach. Kobiecy srebrny pierścionek z bursztynem – cena, którego uzależniona jest od wielkości kamienia, jest najczęściej kupowany na Walentynki czy święto kobiet. Kamienie umieszczane w pierścionkach są starannie oczyszczanie z zanieczyszczeń i szlifowane dla uzyskania optymalnego kształtu. Im większy okaz się znajdzie w biżuterii, tym wyższa cenę będzie ona miała. Każdy bursztyn jest inny i nigdy nie znajdziemy dwóch identycznych kamieni, ponieważ są one kształtowane przez naturę, a człowiek jedynie w niewielkim stopniu zmienia ich formę. Dobry jubiler jest w stanie stworzyć kamień w kształcie serca, kostki, a nawet kwiatka. Oprawa kamienia powinna być jedynie dodatkiem, gdyż to bursztyn stanowi najcenniejszy element biżuterii. Są to dość drogie kamienie, które możemy nosić przez wiele lat ze względu na ich trwałość i ponadczasowy charakter. 

Pierścionki z bursztynami kupimy w nadmorskich straganach, ale także w salonach jubilerskich i internetowych sklepach z biżuterią. Im wyższą próbę posiada srebro, tym będzie lepszej jakości i tym samym będzie mniej ciemniało w trakcie noszenia w wyniku utleniania się kruszcu.