Tarasy opierające się na podkładkach

Tarasy opierające się na podkładkach

 

To, że budując dom należy zacząć od fundamentu jest wiadome dla każdego, nawet dla dziecka. Ale jak właściwie jest gdy chcemy dodać do domu przybudówkę? Niby oczywiste, że również musi mieć dobry punkt podparcia, jednak jest on inny niż w przypadku całego budynku. W jaki sposób tworzy się fundament tarasów? 

Fundamenty w formie podkładek

podkładki tarasoweBudowa tarasu nie jest tak poważnym przedsięwzięciem jak całego budynku. Mimo to przybudówka powinna być stabilna oraz odporna na warunki pogodowe. Chodzi tutaj zwłaszcza o zimę i jesień. Zdarza się, że woda przedostanie się w strukturę betonu, a w trakcie przymrozków zamarznie rozrywając beton. Aby tego uniknąć stworzono podkładki tarasowe, które pełnią tą samą funkcję, co fundament, jednak nie są wykonane z betonu. Można je kupić z mocnego tworzywa sztucznego, a także z metalu. Podkłada się je pod betonowe płyty, dlatego taras jest stabilny. Mimo, że nie unikniemy stosowania betonowych elementów, to znacznie zmniejszamy ryzyko ich pękania. Dlaczego? Jeżeli wylewka pęka to główną przyczyną w 80% są niszczące się fundamenty. Aspekt cenowy należy ocenić samemu, ponieważ jest dużo produktów tego typu na rynku i w sklepach budowlanych. Wszystko zależy też od wielkości tarasu i jego celów. Jeżeli chcemy na nim przesiadywać wieczorami, to można wymagać od podkładek nieco mniej. Inaczej jest np. gdy chcemy mieć murowany grill, który waży sporo, a więc należy zastosować mocniejszy fundament.

Szybsza i wygodna budowa tarasu jest możliwa jeżeli zastosujemy gotowe już produkty. Wiele to znaczy dla każdego, kto nie ma czasu doglądać prac budowlanych u siebie. Wybudowanie takiego tarasu w stanie „surowym“ to jeden dzień pracy. Reszta pracy wykończeniowej trwa już wedle własnych upodobań. Atutem jest to, że ten etap budowy możemy przenieść na inny, dogodny nam dzień.