Szybkie cięcie laserem plexi

Szybkie cięcie laserem plexi

Zajmuję się w szkole sprawami organizacyjnymi. Przygotowuję różne akademie, dbam o zaopatrzenie, a także negocjuje z firmami, które w jakiś sposób z nami współpracują. Ostatnio taką firmą było przedsiębiorstwo zajmujące się cięciem laserowym. To dosyć nietypowe jak na placówkę oświatową.

Cięcie plexi na gabloty

fachowe cięcie plexi laseremW końcu to czego może się przydać takie cięcie? Czym jest taki laser? Otóż chodziło mi o fachowe cięcie plexi laserem. Plexi to materiał który każdy zna, choć może nawet o tym nie wiem. To z niego najczęściej robione są wszelkiego rodzaju gabloty stojące i wiszące. Plexi można łączyć też z innymi materiałami, na przykład z drewnem. Wtedy gablotka będzie miała drewnianą ramę, a do tego przednie zamknięcie z plexi. Gablotki stojące natomiast będą miały górę z plexi, a nóżki z metalu. Plexi z daleka wygląda jak szkło, jest przeźroczysta, jednak bardziej odporna na uszkodzenia. Może się zarysować, ale się nie zbije. Do szkoły właśnie potrzebowaliśmy takich gablotek. W każdej klasie miała być jedna na gazetkę klasową, a do tego w hallu głównym miały być stojące gablotki na trofea uczniów. Wybrana przeze mnie firma miała duże doświadczenie jeśli chodzi o cięcie plexi laserem. Wystarczyło że powiedziałam im jaką chcę plexi, na jaki wymiar i w jaki kształt mają ją dociąć, a oni zajęli się resztą. Zarówno sam materiał, jak i cięcie nie było drogie, więc szkołę było na to stać. Cieszyłam się, że od razu trafiłam na w pełni profesjonalną firmę od cięcia laserowego.

Dzięki temu gablotki szybko zostały wykonane, a szkoła nie przepłaciła. Gabloty dobrze się prezentują w salach i na korytarzu i moim zdaniem są lepsze niż te szklane. Przynajmniej się nie zbiją i nie robią się na nich takie zacieki jak na szkle. To przecież ważne, żeby gablotki ładnie wyglądały.