Stosowanie paneli akustycznych

Stosowanie paneli akustycznych

Nowe budownictwo, jako jeden z istotniejszych elementów, traktuje wyciszenie domów i mieszkań. Nikt przecież nie chce słuchać telewizora sąsiada czy szczekania psa na podwórku. Co jednak, gdy mieszkamy w starej kamienicy, która nie została wyciszona, a my słyszymy każde szurnięcie krzesła dochodzące zza ściany? Przecież nie trzeba się od razu przeprowadzać.

Dekorowanie i wyciszanie pomieszczeń panelami akustycznymi

panele akustyczne dekoracyjneNa naszym rynku pojawiło się mnóstwo paneli pozwalających na wyciszenie domu czy mieszkania. Zrobione z pianki, elementy te pochłaniają hałas z zewnątrz i zapobiegają przedostawaniu się fal dźwiękowych z naszego mieszkania na zewnątrz. Ponadto mogą służyć także ozdobie wnętrza. Panele akustyczne dekoracyjne pozwolą na stworzenie ciekawej kompozycji na ścianie. Dostępny jest szeroki wachlarz wzorów i kolorów, co pozwoli nam na dobranie odpowiednich dla naszego wnętrza. Panele akustyczne można również stosować na suficie. Zastąpią one wtedy podwieszany sufit z płyt kartonowo-gipsowych. Montaż paneli akustycznych jest bardzo łatwy, można mocować je bezpośrednio do ściany, czy to murowanej, czy zrobionej właśnie z karton-gipsu. Panele akustyczne klasycznie stosowane były głównie w biurach, studiach nagraniowych czy budynkach użyteczności publicznej. Poszerzenie dostępnych na rynku wzorów i kolorów paneli sprawiło jednak, że coraz chętniej używane są także w lokalach mieszkalnych. Odpowiednio dobrane, stanowią ciekawy element dekoracyjny, spełniając jednocześnie funkcję wyciszenia.

Zastosowanie paneli akustycznych w mieszkaniu pomoże pozbyć się problemu hałasu. Dodatkowo, można dzięki nim udekorować wnętrza. Warto jest więc zainwestować w takie panele i szybko i na zawsze pozbyć się problemu zbyt głośnego sąsiada i stale szczekającego psa. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni wzór i kolor i zamocować do ściany.