Stosowanie nawozów wapniowych

Stosowanie nawozów wapniowych

Z przerobu skał kamiennych, ekologicznego złoża dolomitów dewońskich i triasowych zlokalizowanych w województwie śląskim powstają substancje wspomagające plony rolników w całym naszym kraju. Są one gwarantem skuteczności oraz efektywności działania.

Jaki nawóz wapienny wybrać?

nawóz wapniowyZastosowanie surowców o dużej zawartości magnezu , wysokim stopniu rozdrobnienia i wysokiej rozpuszczalności z połączeniem z najnowocześniejszą technologią  dało efekty w postaci substancji spulchniających glebę. Nawóz wapniowy daje fantastyczne efekty. Zaleca się stosowanie dawki nawozu w ilościach od 150 do 500 kg/ha. Produkt- nawóz wapniowy przeznaczony jest do odżywiania, zakwaszania i nawożenia wszystkich rodzajów upraw: polowych, sadowniczych, ogrodniczych, użytków zielonych. Zalety stosowania to: zaspokojenie zapotrzebowania roślin w drogocenny wapń i magnez, występujący w nawozie magnez zapewnia efektywne pobieranie i przetwarzanie azotu w plon, dużą zawartość cukru w korzeniach, dużą zawartość tłuszczu w nasionach roślin strączkowych i oleistych, wyższą zdrowotność uprawianych roślin oraz szybszy ich wzrost i kwitnienie, a występujący w nawozie wapń zapewnia dobre ukorzenianie się roślin, korzystne warunki do pobierania innych składników pokarmowych, większą zdrowotność roślin uprawnych, regulacja PH gleby, poprawienie struktury gleby, poprawa wzrostu, zwiększenie plonowania roślin, wyrównanie i stabilizację struktury gleby, gwarantujące prosty i równomierny wysiew.

Stosowanie substancji wspomagających wzrost i rozwój roślin jest niezbędnym elementem zabiegów agrotechnicznych. W naszych warunkach pogodowych oraz przy naszych rodzajach gleby nie mamy za dużego wyboru wśród naturalnych ,,wspomagaczy” spulchniania gleby i eliminacji chwastów.