Stłuczona szybka w iphonie

Stłuczona szybka w iphonie

Zawodowo zajmuje się skupem zepsutych telefonów. Te które da się naprawić, naprawiam i sprzedaje jako używane. Te których naprawa byłaby zbyt czasochłonna i kosztowna rozbieram na części. Praktycznie każdy telefon, nawet całkowicie zepsuty ma w sobie części, które można jeszcze wykorzystać. Czasami dostaje jednak telefony, które prawie nie są uszkodzone i ich naprawa jest banalna. 

Musiałem tylko wymienić szybkę

wymiana szybki iphone xTak było tym razem. Przyszła do mnie pani, która powiedziała, że jej iphone wypadł z ręki i stłukła się w nim szybka, w związku z czym chce go sprzedać i kupić sobie coś lepszego. Sprawdziłem co nie działa w telefonie i stwierdziłem, że jest on całkiem sprawny. Rzeczywiście szybka jest stłuczona, ale zarówno dotyk jak i ekran są sprawne. Uznałem, że lepiej będzie mi naprawić szybkę i sprzedać cały telefon niż rozbierać go na części. Potrzebna była tylko wymiana szybki iphone x. Akurat miałem taką szybkę od telefonu, w którym popsuła się bateria i ktoś mi go sprzedał. Od razu zabrałem się za wymianę. Zdjąłem pęknięte szkło z nowo kupionego telefonu. Następnie odtłuściłem ekran, żeby nowa szybka dobrze się do niego przykleiła. Odczekałem chwilę, żeby wysechł specjalny preparat odtłuszczający. Założyłem nową szybkę i odpowiednia przycisnąłem, żeby szybka prawidłowo przylegała i nie było problemów z działanie dotyku. Następnie opisałem produkt dla potencjalnych kupców. Napisałem, że telefon jest sprawny tylko szybka była w nim wymieniana. 

Bardzo szybko znalazłem klienta na tego iphone x. Panu nie przeszkadzało, że szybka nie jest oryginalna. Powiedział, że jest świadom tego, że szybka to najczęściej psujący się element w nowoczesnych telefonach. Uznał jednakże, że nawet jeśli coś będzie z nią nie tak, to taka naprawa jest tania. Przyznałem mu rację. To był bardzo szybki i dobry zarobek.