Sklep z alkomatami

Sklep z alkomatami

Kolega mojego kuzyna zginął na pasach potrącony przez pijanego kierowcę rok po tym, jak zdałem prawo jazdy. Zawsze dbałem o to, żeby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu, a to wydarzenie sprawiło, że stałem się na tym punkcie szczególnie przeczulony. Dlatego regularnie przekonuje znajomych, że nie warto wsiadać za kółko nawet na drugi dzień, jeśli nie mamy pewności co do naszej trzeźwości.

Dobre sklepy z alkomatami

alkomaty sklepPrzez wiele lat po każdej imprezie odwiedzałem najbliższy komisariat policji w celu sprawdzenia na miejscu, czy mogę już prowadzić. Niestety nie każdy wie, że jest to prawo każdego obywatela tylko trzeba pamiętać, żeby nie podjechać pod komisariat samochodem. Ostatnio postanowiłem jednak zainwestować i kupić własny sprzęt, dzięki czemu mógłbym go brać ze sobą na imprezy i mieć pewność, że nikt z moich znajomych nie wsiądzie pijany za kierownicę nawet drugiego dnia. Postanowiłem więc obejrzeć polecane alkomaty sklep miałem przecież zaledwie 200 metrów od mieszkania. Na miejscu trafiłem na pomocnego sprzedawcę, który doradził mi model gwarantujący dobre pomiary, ale mieszczący się w logicznych granicach mojego budżetu. Oczywiście mogłem kupić tańszy model, ale już dawno postanowiłem, że nie będę oszczędzać na bezpieczeństwie. Moja inwestycja zaczęła zwracać się już kilka tygodni później, kiedy po weselu kuzynki miałem wracać do domu. Alkomat wykazał 0,0‰ w moim przypadku, ale nakłoniłem też to próby wujka. Twierdził, że na pewno może jechać ale widząc wynik 0,65‰ postanowił odczekać.

Dojeżdżając wieczorem do domu po weselu zadzwonił do mnie wspomniany wujek, który serdecznie dziękował mi za użyczenie alkomatu. Okazało się, że wracając trafił na kontrolę policyjną. Dzięki odczekaniu kilku godzin jego wynik nic nie wykazał i mógł kontynuować podróż. Gdyby wyjechał rano tak, jak planował mógłby stracić prawo jazdy, a ponieważ jest kurierem oznaczałoby to dla niego utratę pracy. Myślę, że nie długo nie tylko ja w naszej rodzinie będę miał swój własny alkomat.