Sanatoria w Ciechocinku wciąż cieszą się popularnością

Sanatoria w Ciechocinku wciąż cieszą się popularnością

Ciechocinek to zaledwie kilkunastotysięczne miasteczko, położone w okolicach Torunia, a zarazem najbardziej znane uzdrowisko w Polsce. Sanatorium Ciechocinek przyciąga rzesze turystów z całego kraju, jak i z zagranicy dzięki tężniom solankowym, dywanom kwiatowym oraz licznym parkom, w których można spacerować, odpoczywać, a nawet przyglądać się skaczącym z drzewa na drzewo wiewiórkom. 

Na deptaku w sanatorium w Ciechocinku

sanatorium CiechocinekNie będzie nieprawdziwym stwierdzenie, iż sanatorium Ciechocinek znane jest niemalże wszystkim Polakom, a ostatnio przyciąga również rzesze turystów z innych państw. Miasteczko jest bardzo malownicze, tętni życiem przez cały rok, a co najważniejsze jest wspaniałym miejscem dla osób korzystających z turnusów rehabilitacyjnych, czy pobytów w rozsianych licznie domach uzdrowiskowych. W sanatoriach mamy bogatą ofertę kąpieli w basenach solankowych, hydromasaży, inhalacji, czy fizykoterapii. Urok wielu miejsc spacerowych, fontanny, kawiarnie, czy organizowane latem festiwale muzyczne to najlepsza wizytówka sanatorium Ciechocinek, które pojawia się nawet w polskich piosenkach. Najważniejsze są jednakże walory lecznicze miasteczka i tężnie solankowe. Coraz częściej budowane są groty solne, w których można odpocząć wdychając jednocześnie jod. W miejscach starych domów sanatoryjnych budowane są hotele wellness and spa na światowym poziomie oraz tworzone ścieżki rowerowe.

Ciechocinek od zawsze był, jest i niewątpliwie będzie z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Nic w tym dziwnego, gdyż sanatorium Ciechocinek położone jest w otoczeniu pięknych lasów sosnowych i parków z alejkami spacerowymi. Nad wszystkim królują zaś tężnie solankowe. Z tego też powodu miasteczko często określane jest mianem perły polskich uzdrowisk i sanatoriów.