Różne formy kalendarzy na spirali

Różne formy kalendarzy na spirali

 

Chociaż rozwój technologiczny pozwala nam na wykorzystywanie niezwykle funkcjonalnych kalendarzy w naszych urządzeniach mobilnych, wciąż spora liczba osób woli korzystać z różnego typu kalendarzy będących przedmiotami fizycznymi, nie tylko aplikacjami w urządzeniach. Jednymi z najbardziej funkcjonalnych kalendarzy są te, które wykonywane są na spirali.

Funkcjonalność kalendarzy spiralowanych

kalendarze spiralowaneWykorzystanie spirali w konstrukcji kalendarza daje nam sporo możliwości, przede wszystkim jego szybkie i bezproblemowe przeglądanie bez ryzyka przemieszania lub pogubienia kolejnych kart. Kalendarze spiralowane generalnie powstają w różnych kształtach i wielkościach, przyjmując jednocześnie różne funkcjonalności. Na rynku znaleźć możemy więc kalendarze spiralowane wiszące, które dzięki spirali umożliwiają nam łatwy dostęp do kolejnych kart kalendarza przedstawiających harmonogram następnego miesiąca. Innym rodzajem kalendarzy spiralowanych są kalendarze stojące, które swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w biurach na pracowniczych biurkach. Kalendarze te służą do drobnych adnotacji, które dotyczą konkretnego terminu i wydarzeń z nim związanych. Trzecim typem kalendarza spiralowanego jest kalendarz książkowy, który zamiast szycia posiada spiralę, co umożliwia jego swobodne kartkowane i szybki dostęp do treści, na których szczególnie nam zależy. Kalendarze tego typu dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych, a także schematycznych.

Kalendarze spiralowane proponuje wielu producentów, dzięki czemu możemy dopasować odpowiedni produkt do naszych potrzeb, zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Kilku producentów umożliwia nam także personalizowanie tego typu kalendarzy, np. jako kalendarzy biznesowych.