Rodzaje listew podłogowych na kable

Rodzaje listew podłogowych na kable

Planując wystrój wnętrz, rozwiązaniem tak popularnym, że niemal nieodzownym, jest montowanie listew przypodłogowych. Mogą one przybierać różne kolory i kształty. Przy doborze listew możemy liczyć na to, że nie tylko spełniać one będą estetyczne funkcje, ale także będą one chowały kable i przewody, które mogłyby znacznie oszpecać naszą przestrzeń mieszkalną.

Jak dobrać odpowiednie listwy podłogowe na kable?

listwa podłogowa na kableGdy myślimy o odpowiednim doborze listew podłogowych, pod uwagę na początku bierzemy jej kolor i kształt. Najlepiej, gdy dane listwy pasują kolorystycznie do innych elementów wyposażenia i do innych mebli. Do wyboru są listwy, wykonane z różnych rodzajów drewna, jak i takie które wykonane zostały z materiałów metalowych. Panującym obecnie trendem jest montaż szerokich listew, które zajmują nieco więcej przestrzeni na ścianie, niż listwy montowane dawniej. Jedną z kolejnych zalet listew jest nie tylko ich wygląd, który uatrakcyjni wnętrze, ale także ich funkcjonalność. Takie listwy mogą zostać skonstruowane specjalnie tak, by możliwe było przymocowanie do ściany za nimi kabli, takich jak kable telefoniczne czy internetowe. Listwa podłogowa na kable nie jest kosztowna i jest dostępna w wielu modelach, tak samo jak standardowa listwa przypodłogowa. Listwę dobieramy także pod rodzaj paneli w pomieszczeniu. Nie są one drogie, a ich montaż jest prosty. Łatwo się je także demontuje, by, na przykład, położyć kolejne kable, i montuje z powrotem przy ścianie. Jest to rozwiązanie w aranżacji wnętrz, które zdaje się nie wychodzić z mody, jest zatem uniwersalne. Wystarczy tylko odpowiednie wymierzenie danej ściany, potem już można wybierać najodpowiedniejszy model.

Montaż listew podłogowych, to rozwiązanie stosowane w prawie wszystkich domach w Polsce od lat. Taka listwa nie tylko zasłoni granicę pomiędzy podłogą a ścianą, ale także zakryje kable, tak by nie leżały na wierzchu. Z montażem i demontażem listew poradzi sobie nawet największy budowlany laik.