Rezerwacja sali na przyjęcie weselne

Rezerwacja sali na przyjęcie weselne

Kiedy poszukujemy dobrej sali weselnej na nasze przyjęcie, to musimy być świadomi tego, że taką salę weselną często trzeba wynająć co najmniej rok, a nawet dwa lata wcześniej. Rezerwacja terminu przyjęcia jest bardzo ważna i kiedy mamy już ustaloną datę ślubu to możemy zacząć poszukiwania. Obecnie na rynku mamy wiele różnych możliwości, ponieważ możemy wybrać dom weselny, świetną nowoczesną restaurację, klub czy też jakiś dwór lub pałac albo nawet zamek.

Jaką salę weselną wybrać?

sala weselna OpoleSalę weselną najczęściej wybieramy ze względu na ilość gości weselnych. Zanim zaczniemy poszukiwania sali weselnej musimy dokładnie określić ilu gości będzie na naszym przyjęciu. Inne miejsca będziemy wybierać, kiedy nasze wesele ma przyjść 50 osób, a inne, kiedy organizujemy wesele na 300 osób. Najtrudniej zawsze wynająć salę weselną, która jest połączona wraz z parkietem do tańczenia tak, aby wszyscy goście byli w jednym pomieszczeniu. Sala weselna Opole może zorganizować zarówno przyjęcie na mniejszą ilość osób, ale także na ogromne przyjęcie weselne gdzie będzie ponad 300 ludzi. Sala weselna powinna być przede wszystkim swobodna w poruszaniu się. Musimy również zwrócić uwagę na wiek gości oraz ich preferencje, aby czuli się komfortowo w każdej sytuacji. Do wesela musimy również dopasować odpowiednią muzykę tak, aby wszyscy goście byli w stanie tańczyć. Starsze pokolenie będzie chciało tradycyjne przeboje, ale za to dla młodszych możemy od czasu do czasu zagrać kawałek nowoczesnej muzyki.

Na koniec kiedy już wszystko ustalimy nie pozostaje nam nic innego jak tylko podpisać odpowiednią umowę. Powinna ona zawierać to, jaką zaliczkę wpłacamy, jakie są całkowite koszty i ilu kelnerów będzie obsługiwało naszą imprezę. Jeżeli planujemy zaprosić gości z zagranicy, to warto również wynająć jednego kelnera, który mówi w obcym języku, aby mógł obsługiwać gości, którzy mówią po angielsku.