Przemysł papierniczy – opakowania na żywność

Przemysł papierniczy – opakowania na żywność

Sposób pakowania mówi wiele o produkcie, stwarza też ogromne możliwości w zakresie promocji i reklamy. Specjaliści ds. marketingu doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego kwestia opakowania towaru i jego prezentacji jest zawsze dopracowana we wszystkich szczegółach.

Dlaczego wybieramy opakowania tekturowe do żywności?

producent opakowań tekturowych na żywnośćKartonowe opakowania do żywności możemy spotkać wszędzie. W tekturowych pudełkach można z powodzeniem przechować produkty sypkie (kasza, ryż) oraz płynne – opakowania z powłoką wykonaną z tworzywa sztucznego. No i wreszcie opakowania z tektury falistej, bez których nie udałoby się zorganizować pracy w punktach gastronomii i restauracjach. Pudełka tekturowe nadają się też do przechowywania produktów wilgotnych czy tłustych, takich jak ciasta czy pizza. Warto zauważyć, że tego rodzaju opakowania stwarzają duże możliwości w zakresie personalizacji – mogą być nośnikiem hasła reklamowego, logo producenta czy prezentować grafikę związaną z oferowanym produktem. Personalizacja podkreśla walory określonego towaru, skłaniając konsumenta do wypróbowania tego właśnie produktu. Producent opakowań tekturowych na żywność oferuje ekologiczne, oszczędne i biodegradowalne pudełka kartonowe. Oryginalne i atrakcyjne opakowania zachęcają do zakupu oraz wyróżniają produkt na tle wielu innych proponowanych wariantów. Dużą zaletą takich opakowań jest też łatwy i bezpieczny transport oraz magazynowanie. Usprawnia to pracę wszystkich działów, które uczestniczą we wdrażaniu produktu na rynek.

Wszystkie wyroby przeznaczone do kontaktu z żywnością, w tym również rozmaite opakowania kartonowe musza spełniać wymogi unijne. Konieczne jest oznakowanie informujące o możliwości stosowania w przechowywaniu, transportowaniu i magazynowaniu żywności.