Przedstawienie historyczne z pirotechniką

Przedstawienie historyczne z pirotechniką

Im dłużej zajmowaliśmy się rekonstrukcją, tym bardziej nasze pokazy stawały się rozbudowane. Rekonstrukcje bitew tworzyliśmy z coraz większym rozmachem, często dołączając do nich pokaz pojazdów czy broni. Na tegoroczne zaproszenie przez miasto na rocznicę jego powstania, postanowiliśmy urządzić naprawdę spektakularne przedstawienie.

Profesjonalny pokaz pirotechniczny

dymy pirotechniczneZdecydowaliśmy się w końcu na odtworzenie scen z bitwy, jaka miała miejsce w naszej okolicy w czasach drugiej wojny światowej. Z obsadą nie było kłopotu, bo wielu kolegów było bardzo chętnych do wzięcia udziału w takim przedstawieniu. Zaoferowali także użycie własnych pojazdów, by owy pokaz uczynić jeszcze bardziej widowiskowym. Nie mogło się oczywiście odbyć bez pirotechniki. Zwykle na takich pokazach używaliśmy petard hukowych i ogniowych, by jeszcze bardziej podkreślić atmosferę odtwarzanego zdarzenia, jak i również dość dobrze pokazać sam wygląd takiej bitwy. Dymy pirotechniczne z używanych przez nas flar były bezpieczne, nie drażniły oczu ani nie były szkodliwe dla zdrowia, gdyż używaliśmy wyłącznie pirotechniki atestowanej i sprawdzonej, w którą zaopatrywaliśmy się od sprawdzonego i renomowanego producenta. Otrzymanie pozwolenia na użycie takiej pirotechniki podczas pokazu było bezproblemowe, gdyż produkty owego producenta używane były często na koncertach czy miejskich eventach. Nie było też obawy o ewentualne wypadki.

Wszelka pirotechnika na naszych pokazach używana była wyłącznie przez osoby doświadczone, mające często kontakt z takimi materiałami. Ryzyko wypadku i obrażeń przypadkowych osób było więc znikome. Pokaz z użyciem pirotechniki przyciągnął tłumy ludzi i zrobił naprawdę ogromne wrażenie, którego nie moglibyśmy osiągnąć tradycyjnymi metodami.