Profesjonalne transformatory dla potrzeb elektrotechniki

Profesjonalne transformatory dla potrzeb elektrotechniki

 

Chcąc zapewnić sobie sprawnie działającą instalację na potrzeby obiektów inżynierskich czy badań naukowych takich z zastosowaniem zaawansowanych transformatorów przeznaczonych dla specjalistów z branży elektronicznej dobrze jest przygotować pełną dokumentację techniczną, która posłuży do sprawnego wykonania projektu transformatora.

Ile kosztuje transformator na zamówienie?

transformatory do elektroniki na zamówienieDecydując się na zakup urządzenia, jakim są transformatory na zamówienie do elektrotechniki musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii technicznych, takich jak określenie mocy znamionowej urządzenia, klasę materiału izolacyjnego, wysokość napięcia pierwotnego oraz wtórnego oraz stopień ochrony IP. Dodatkowo w dokumentacji technicznej możemy także uwzględnić takie kwestie jak wymiary czy dodatkowe parametry zapewniające np. ochronę na wypadek zwarcia. Do najczęściej stosowanych w elektrotechnice transformatorów należą trójfazowe urządzenia z systemem chłodzenia olejowego. Dzięki zastosowaniu dodatkowej chłodnicy na bazie wody cyrkulacja oraz działanie transformatora jest zdecydowanie efektywniejsze. Poza standardowym stalowym rdzeniem oraz uzwojeniem pierwotnym i wtórnym transformatory przeznaczone na potrzeby realizacji projektów elektrotechnicznych są dodatkowo wyposażone w izolatory przepustowe GN/DN, konserwator oleju oraz radiator, pochłaniacz wilgoci oraz przekaźnik Bucholtza a także przełącznik zaczepów. Wykonane na zamówienie u producenta transformatory o specjalistycznym przeznaczeniu technicznym mogą kosztować nawet około 4 000,00zł. Przykładowo za sprzęt o mocy znamionowej 6300W o klasie izolacji B oraz możliwością przesyłu napięcia w zakresie obwodów pierwotnych 400V, a w przypadku obwodów wtórnych 42V zapłacimy około 3200,00zł.

Jednym ze specyficznych przypadków transformatorów stosowanych na potrzeby elektrotechniki są tzw. autotransformatory, które nie wymagają dodatkowej separacji pomiędzy uzwojeniem pierwotnym i wtórnym, pozbawiony oddzielenia galwaicznego. Autotransfotmatory stanowią oszczędne rozwiązanie na potrzeby elektroenergetyki ze względu na specyficzne rozwiązanie konstrukcyjne.