Prawo jazdy A2

Prawo jazdy A2

Jak tylko skończyłem osiemnaście lat podszedłem do egzaminu na prawo jazdy. Kurs był prezentem od dziadków na urodziny, a rodzice kupili mi samochód. Nie miałem innego wyjścia niż zdać za pierwszy razem. Byłem bardzo szczęśliwy, że mi się udało, ale szczerze mówiąc od zawsze bardziej pociągała mnie myśl o jeździe na motorze i chciałem mieć również prawo jazdy A2.

Prawo jazdy na motocykl było moim marzeniem

prawo jazdy a2 krakówNa kurs na prawo jazdy na motocykl  o mocy nieprzekraczającej 35 kW pieniądze zbierałem jakiś rok. Jeżeli chodzi o prawo jazdy A2 Kraków ma wiele szkół jazdy, w których można odbyć kurs na takie prawo jazdy. Są nawet specjalne motocyklowe szkoły jazdy, gdzie można zrobić kurs na prawo jazdy A2, A1, AM i A. Właśnie taką szkołę wybrałem, ponieważ spodobało mi się to, że była to szkoła ukierunkowana tylko na jeden typ pojazdu i pracują tam prawdziwi pasjonaci jazdy motocyklami. Zapisałem się o szkoły, w której prawko robił też mój kumpel. Wiedziałem, że instruktorzy są w porządku i przykładają się do swojej pracy. Przed pierwszymi zajęciami trochę się stresowałem ale właściwie nie było czego, bo była to głownie teoria. Zajęcia te skupiły się na omówieniu motocykla oraz kryteriów do egzaminu. Drugie zajęcia były już ciekawsze, bo polegały na ćwiczeniach związanych ze zmianą biegów oraz prowadzeniu motocykla za pomocą ciała. Potem był już plac manewrowy i praktyka jazdy na terenie Krakowa. Na początku nie było łatwo ale potem jazda stała się dla mnie bardzo prosta.

Tym razem nie miałem tyle szczęścia i zdałem dopiero za drugim razem ale była to całkowicie moja wina, bo się zagapiłem. Ale właściwie zawsze mogło być gorzej, więc bardzo się tym nie przejąłem. Szkoda tylko, że musiałem wydać dodatkowe pieniądze na powtórzenie egzaminu.