Posadzki dekoracyjne z betonu

Posadzki dekoracyjne z betonu

Nowoczesne technologie w budownictwie przyjęły się z bardzo rożnym skutkiem. Istnieją materiały budowlane, które utrzymują się na rynku zaledwie jeden lub dwa sezony, a są również ponadczasowe, bez których nie wyobraża sobie życia żaden inżynier budownictwa. Te drugie cechują się tym, że są ciągle modyfikowane i ulepszane, aby jeszcze lepiej spełniały oczekiwania człowieka.

Dekoracyjne posadzki betonowe

posadzki betonowe dekoracyjneNowoczesne technologie i rozwój dodatków i domieszek polimerowych dodawanych do mieszanki betonowej spowodował, że coraz więcej producentów ma w swojej ofercie posadzki betonowe dekoracyjne. Beton kojarzy się nam z ciężkim, nieestetycznym wyglądem oraz brakiem praktyczności. Wiąże się to głównie z tym, że z betonu od lat powstają elementy konstrukcji obiektów budowlanych. Jednak ten, kto wciąż tak uważa jest w błędzie. Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się wykonywanie podłóg z monolitycznego betonu, który po ostatecznym wyszlifowaniu wygląda jak najwyższej jakości kamień. Stworzenie takiego rozwiązania nie jest jednak proste i wymaga bardzo dużej wiedzy i wprawy. Beton musi zawierać odpowiednie składniki uplastyczniające oraz dodatki kolorystyczne. Jeśli zamiast standardowego cementu zastosujemy innego rodzaju spoiwo, na przykład różnego rodzaju polimery, możemy uzyskać beton nie tylko rożnych odcieniach szarości, ale również o dowolnej barwie. Posadzki betonowe dekoracyjne są coraz częściej stosowane w biurach oraz domkach jednorodzinnych.

Powierzchnia takiej posadzki również może być bardzo różna. Beton sam w sobie jest matowy, jednak jeśli odpowiednio go zatrzemy, to uzyska on pewien połysk. Jeśli zależy nam na tym, aby wykończenie podłogi jeszcze bardziej przypominało kamień, producenci oferują różnego rodzaju szkliwa oraz żywice, które nadadzą wykończeniu unikalnego połysku.