Polecane płyny do szkieł kontaktowych

Polecane płyny do szkieł kontaktowych

Szkła kontaktowe stanowią rewelacyjną alternatywę dla okularów. Nie bez powodu w końcu stały się tak popularne. Kiedy zamierzamy wybrać swoje pierwsze soczewki pamiętajmy o tym, że równie ważną kwestią jest dobór odpowiedniego dla nich płynu.

Czy wybór płynu do soczewek ma znaczenie?

renu płyn do soczewek miękkichPamiętam, kiedy pierwszy raz w życiu korzystałam z soczewek. Postanowiłam zakupić miesięczne soczewki na próbę skuszona wieloma pozytywnymi opiniami w internecie. Niestety, ale wówczas jedynym pozytywem jaki potwierdził się w rzeczywistości to fakt, że soczewki były znacznie tańsze od okularów. Po założeniu soczewek już po paru godzinach oczy niesamowicie mnie piekły, a kiedy je zdjęłam były zaczerwienione przez jakiś czas. W ogóle nie odczuwałam komfortu z ich noszenia. Z początku sądziłam, że to wina szkieł kontaktowych, lecz dowiedziałam się, że prawdopodobnie zakupiłam niskiej jakości płyn do soczewek. Postanowiłam zatem dać im drugą szansę i kupiłam Renu płyn do soczewek miękkich. Od razu poczułam różnicę i rzeczywiście, teoria o winie złego płynu potwierdziła się. Nowy płyn sprawił, że noszenie soczewek stało się dla mnie codziennością. Płyn świetnie nawadniał ponieważ w ciągu dnia nie czułam żadnego pieczenia, a co więcej same soczewki były dla mnie całkowicie nieodczuwalne. W przeciwieństwie do starego płynu, Renu nie pachniał brzydko, a z biegiem czasu okazało się także, że buteleczka była znacznie wydajniejsza niż w przypadku poprzedniego płynu.

Zanim zatem zrezygnujesz całkowicie z noszenia soczewek ponieważ będą wydawały się niewygodne, pomyśl najpierw nad zmianą płynu do soczewek na nowy. Przed jego zakupem warto też poczytać opinię w internecie, albo tak jak w moim przypadku, zamiast kupować płyn w sklepie kosmetycznym, zakupić go w profesjonalnym optyku.