Podłogi piękne i funkcjonalne

Podłogi piękne i funkcjonalne

 

Podjęcie decyzji o wyborze rodzaju podłogi do naszego domu nie jest prostą kwestią. W przeszłości nie było takich problemów bowiem głównym materiałem używanym do konstruowania podłóg było drewno. Z biegiem lat popularność zyskały płytki ceramiczne. Obecnie wybór jest bardzo duży. Możemy decydować się na podłogi wyłożone panelami, parkietem czy też klasycznie czyli deskami.

Nowoczesne wersje podłóg

podłogi olsztynObecnie wraca moda na podłogi z drewna. Nie da się ukryć, że ładnie dobrane deski z dobrej jakości drewna mogą wyglądać naprawdę bardzo estetycznie. Niemniej jednak istnieje technologia pozwalająca na uzyskanie podobnego efektu wizualnego. Chodzi bowiem o podłogi laminowane. Te wersje podłóg są w stanie idealnie odwzorować najróżniejsze gatunki drewna. Tyczy się to zarówno gatunków drewna takich jak sosna, buk czy dąb jak również tych egzotycznych takich jak balsa czy mahoń. Panele laminowane są w ostatnich latach bardzo popularne. Jeśli chodzi o nowoczesne podłogi Olsztyn jest miastem, w którym obecnie funkcjonuje kilka firm zajmujących się sprzedażą różnych podłóg. Pamiętajmy również o zakupie odpowiedniego podkładu pod panele. Przez wiele lat stosowano specjalną gąbkę, która była sprzedawana na metry. Obecnie dużo wygodniejszym rozwiązaniem są gotowe płyty ze specjalnego tworzywa. Materiał ten wpływa na wygłuszanie oraz oczywiście stanowi pewnego rodzaju amortyzator co chroni nasze panele przed uszkodzeniem.

Ogólnie rzecz biorąc panele podłogowe to obecnie najpopularniejszy rodzaj podłóg. Do łask wracają również podłogi wykonane z litego drewna. Niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, że koszt takiej podłogi będzie o wiele większy. Ważną kwestią jest też odpowiednie konserwowanie i pielęgnacja podłóg drewnianych. Dzięki temu wytrzymają one wiele lat i będą pięknie zdobić nasze mieszkania.