Po co stosuje się sygnalizatory zewnętrzne?

Po co stosuje się sygnalizatory zewnętrzne?

Niektóre obiekty oraz posiadłości wymagają zastosowania dodatkowych urządzeń oraz systemów zwiększających bezpieczeństwo osób przebywających na ich terenie. Zaliczyć do tego można z całą pewnością system sygnalizacji włamania i napadu, który może składać się z wielu elementów. Podstawowymi częściami systemu są chociażby czujki, centralka czy manipulator. Dodatkowo zastosować należy odpowiednie okablowanie. 

Parametry sygnalizatorów zewnętrznych

sygnalizator zewnętrznyUmożliwi ono połączenie wszystkich elementów. Uzupełnieniem układu jest sygnalizator zewnętrzny, którego zadaniem jest ostrzeżenie osób przed zagrożeniem. Warto wspomnieć, że oprócz tego pełni on również funkcję prewencyjną. Osoba nieuprawniona, która chce wejść na teren obiektu musi się liczyć z tym, że w momencie wykrycia jej obecności zostanie wyzwolony sygnał akustyczny o bardzo dużym natężeniu. W ten sposób zwróci to z całą pewnością uwagę osób przebywających w pobliżu. Dzięki temu skróci się czas potrzebny do zaalarmowania odpowiednich służb. Warto wspomnieć, że sygnalizatory bardzo często są również wyposażone w źródło błysku, które dodatkowo działa na zmysły. W momencie, gdy takie rozwiązanie ma być zastosowane na zewnątrz obiektu bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego urządzenia. Musi ono być bowiem dobrze zaprojektowane.

Przede wszystkim obudowa powinna posiadać jak największą szczelność uniemożliwiając wnikanie do jej wnętrza zarówno cieczy jak i kurzu. Oprócz tego sam materiał, z którego jest wykonana powinien być odporny na promieniowanie słoneczne. Często są również stosowane dodatkowe rozwiązania konstrukcyjne mające zapewnić zwiększoną wytrzymałość mechaniczną czy odporność na wszelkie próby usunięcia sygnalizatora z podłoża. Jest to tak zwany element antysabotażowy, który może przyjmować różne postaci.