Piłka nożna nie sprowadza się do bramek

Piłka nożna nie sprowadza się do bramek

Piłka nożna należy do najpopularniejszych sportów na całym świecie. Mecze piłki nożnej, ligowe oraz Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy, przyciągają tysiące widzów, którzy kibicują swojej ulubionej drużynie. Ogólne zasady piłki nożnej zna chyba niemal każdy. Są proste i przejrzyste.

Gdy piłka nożna trafia do bramki

bramki do piłki nożnejKażdy kibic futbolu oglądając mecz piłki nożnej, czeka na ten ekscytujący moment, kiedy piłka wpada do siatki. Są mecze, w których pada wiele goli, zdarzają się jednak mecze bezbramkowe. Piłka nożna jako dyscyplina sportowa z bogatymi tradycjami posiada jasne i przejrzyste zasady gry. Mecze rozgrywane są na boisku o określonej wielkości. Bramki do piłki nożnej ustawione są naprzeciw siebie w odległości kilkunastu metrów. Każda z drużyn składa się z jedenastu piłkarz, w tym bramkarza oraz kilku zawodników, którzy siedzą na ławce rezerwowej. Mecz piłki nożnej trwa zwykle dziewięćdziesiąt minut, po czterdzieści pięć na każdą połowę. Sędzia może doliczyć do tego czasu parę minut. W sytuacji, gdy mecz w regulaminowym czasie kończy się remisem, a któraś z drużyn musi osiągnąć zwycięstwo, sędzia zarządza dogrywkę, która trwa trzydzieści minut, po piętnaście na każdą połowę. Jeżeli w tym czasie nie dojdzie do rozstrzygnięcia wyniku spotkania, wówczas organizuje się konkurs rzutów karnych. Jest to niezwykle emocjonująca część meczu, zarówno dla kibiców, jak i samych zawodników, których często w takiej sytuacji zawodzą nerwy.

Mecze piłki nożnej wysokiej rangi często przyciągają tysiące, a nawet miliony kibiców. Widzowie czekają oczywiście na gole. Czasami jednak trzeba naprawdę długo czekać, aż któremuś z zawodników uda się strzelić gola. Bywają takie mecze, które ku rozczarowaniu kibiców kończą się wynikiem bezbramkowym.