Od czego zależy koszt wywozu śmieci?

Od czego zależy koszt wywozu śmieci?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Gminy po nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości oraz porządku zostały uprawnione do tego, aby samodzielnie ustalać stawki za wywóz śmieci. Sposób naliczania opłat uzależniony jest między innymi od tego, ile osób zamieszkuje daną nieruchomość, a także jaka jest powierzchnia lokalu oraz ile zużywamy wody.

Ile kosztuje wywóz śmieci w Krakowie?

odbiór śmieci w KrakowieMieszkańcy Krakowa zobowiązani są do tego, aby wnosić opłaty za wywóz śmieci co miesiąc w terminie do 14 dnia miesiąca. Stawki zostały wymienione w uchwale Rady Miasta Krakowa, gdzie określony został termin oraz częstotliwość, a także tryb uiszczania opłat za gospodarowanie śmieciami. Według przepisów za odpady segregowane będziemy musieli płacić w zależności od osób występujących na gospodarstwie domowym. Odbiór śmieci w Krakowie dla osób mieszkających samotnie wynosi 26 zł. Dla osób, które mieszkają we dwoje stawka za wywóz śmieci wynosi 36 zł. Każda kolejna osoba w naszym gospodarstwie domowym będzie powiększać stawkę za wywóz śmieci o 10 zł. Jest to stawka za wywóz śmieci, która dotyczy tylko odpadów posegregowanych, ponieważ jeżeli będziemy chcieli oddawać śmieci niesegregowane, to cena wzrośnie nawet dwukrotnie. Każdy mieszkaniec danej gminy zobowiązany jest do tego, aby pokrywać koszty wywozu odpadów komunalnych oraz recyklingu. Opłaty pobierane są w celu spożytkowania i stworzenia dodatkowych punktów odbioru śmieci.

Najwięcej za wywóz śmieci zapłacą mieszkańcy dużych miast. Stawki w mniejszych aglomeracjach będą zdecydowanie niższe i będą wynosić poniżej 10 zł na osobę. Jako właściciele domów jednorodzinnych lub obiektów firmowych musimy samodzielnie zająć się wywozem śmieci i najlepiej skorzystać z oferty firmy działających na terenie Krakowa i świadczącej usługi wywozu w okolicy.