O profesjonalnym planowaniu imprez masowych

O profesjonalnym planowaniu imprez masowych

Imprezy masowe to ogromne przedsięwzięcie. Wymaga odpowiednio wcześniejszego zaplanowania wszystkich szczegółów. Począwszy od wyboru miejsca imprezy, a skończywszy na szczegółach typu budki z zapleczem gastronomicznym. Punktów do ogarnięcia jest mnóstwo.

Aspekty profesjonalnego planowania imprez masowych

profesjonalne planowanie imprez masowych warszawaPamiętam swoje uczestnictwo w festiwalu muzycznym, którego frekwencja wyniosła ponad dwadzieścia tysięcy ludzi. Najbardziej imponujący był fakt, że festiwal był zorganizowany pośrodku niczego. Do rozpoczęcia jakichkolwiek prac, organizatorzy potrzebowali doprowadzić media, np. zasilanie prądowe. Spacerowanie po miasteczku festiwalowym ukazuje jaki ogrom pracy (zaplanowanej) musieli włożyć organizatorzy. Teren musiał zostać podzielony na sektory, z których każdy spełniał określoną funkcję. Sporą połać terenu stanowiło pole namiotowe, które graniczyło ze strefą higieny osobistej, gdzie zainstalowano prysznice i przenośne toalety. Idąc w przeciwnym kierunku można było dotrzeć do strefy gastronomicznej, gdzie sprzedawano jedzenie i napoje. Bezpośrednio z tej strefy można było udać się do obszaru, w którym odbywały się koncerty. Całość ogrodzona metalowymi barierkami. Należy pamiętać, że festiwal nie wpływa wyłącznie na obszar, w którym się odbywa, lecz również na swoje okolice. Wiąże się to z koniecznością załatwiania mnóstwa formalności z władzami samorządowymi chociażby w kwestii reorganizacji ruchu drogowego na czas trwania festiwalu. Profesjonalne planowanie imprez masowych warszawa wymaga podjęcia określonych działań z dużym wyprzedzeniem.

Na festiwalu, w którym wziąłem udział wszystko było dopięte na ostatni guzik. Mieszkańcy miasta, którzy nie brali bezpośredniego udziału w imprezie sprawiali wrażenie bardzo dobrze przygotowanych i świadomych następstw jakie niesie za sobą organizacja festiwalu.