Niezamarzający glikol etylenowy

Niezamarzający glikol etylenowy

Czy ktokolwiek, kto nie ma centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym, zastanawiałby się kiedykolwiek nad tym, jaki środek trzeba zastosować, aby instalacja nie zamarzła? Ja przez bardzo długi czas nie posiadałem takiej wiedzy, jednakże w końcu dorobiłem się własnego domu jednorodzinnego.

Płyn na bazie glikolu do instalacji

tani glikol etylenowyPrzy wyborze ogrzewania oczywiście zdecydowałem się na c.o. Dowiedziałem się, że instalacja musi być napełniona specjalnym środkiem – był to glikol etylenowy. Posiada on właściwości, które dają mu odporność na zamarzanie! Domyślałem się, że środek w takiej cenie będzie drogi, ale przejrzałem oferty producentów. Okazało się, że to tani glikol etylenowy i warto zakupić go nawet na zapas, bo naprawdę dużo nie zapłacimy. Oczywiście wiele zależy od tego, czy wybierzemy preparat w wersji eksploatacyjnej – czyli już rozcieńczony przez producenta, czy może sam koncentrat, który sami będziemy musieli doprowadzić do odpowiedniego stężenia. Nie jest to jednak zadanie wymagające szczególnej wiedzy, dlatego z pewnością sobie z nim poradzimy. Taki glikol etylenowy może być stosowany w różnego rodzaju instalacjach niezależnie od materiału wykonania rur – mogą być one stalowe, ale i aluminiowe, mosiężne czy miedziane lub żeliwne. Glikol w każdej sytuacji sprawdza się bardzo dobrze. Zatem może być stosowany nie tylko w instalacji c.o, ale też w konstrukcjach solarnych oraz w pompach ciepła. Ma naprawdę szerokie zastosowanie, warto więc mieć zapas tego produktu w domu, bo na pewno kiedyś będzie przydatny.

Nowoczesne płyny na bazie glikolu etylenowego są naprawdę warte zakupu, ponieważ opakowanie 5 l charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością i będzie stanowić to dla nas zapas na naprawdę długi czas. Warto zainteresować się tym rozwiązaniem, ponieważ przynosi same korzyści.