Nietypowe systemy grzewcze

Nietypowe systemy grzewcze

W naszym klimacie, pomimo globalnego ocieplenia, co najwyżej pięć miesięcy można uznać za wystarczająco ciepłe, bez potrzeby dogrzewania. Pozostałe siedem miesięcy wymaga stałego, lub okresowego wspomagania naturalnego ciepła dogrzewaniem. Do tego celu służą różnego typu instalacje i urządzenia grzewcze, wykorzystujące różne zródła ciepła.

Do czego służy parasol?

wynajem parasoli grzewczychOczywiście trafną jest banalna odpowiedz, że do ochrony przed deszczem. Jest jeszcze inny rodzaj parasoli. Dzięki nim można dłużej delektować się ogródkiem, werandą lub tarasem, bo są to urządzenia, które ogrzeją powietrze poza zamkniętym pomieszczeniem. Taki luksus zapewnia wynajem parasoli grzewczych. Taki parasol wyglądem przypomina wieżę z daszkiem. Wykonany jest ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo. Elementy składowe to; palnik wykonany ze stali szlachetnej, zapalnik piezoelektryczny i zabezpieczenie zapłonu. Żródłem ciepła jest gaz z butli. Daszek znajdujący się na czubku wieży zabezpiecza parasol grzewczy przed deszczem. Jest to urządzenie całkowicie bezpieczne i mobilne. Ma elegancki design  i jest odporny na warunki atmosferyczne. Wyposażony jest w rolki ułatwiające bezpieczne przemieszczanie. Ponadto stosowana jest osłona na butlę gazową , jako element dekoracyjny. Czyszczenie i pielęgnacja tego urządzenia są nieskomplikowane i nie wymaga żadnych dodatkowych środków bądź narzędzi. Grzejnik ten ma zamontowany aluminiowy reflektor za pomocą którego można kierować strumień ciepła.

Parasole grzewcze są dostępne w sklepach internetowych. Oferowane są egzemplarze różnych producentów, w porównywalnych cenach. Urządzenia te nie różnią się ogólnym wyglądem, natomiast niektóre z nich mają niewielkie dodatkowe elementy użytkowe lub dekoracyjne. Ich przydatność zarówno w ogrodach przydomowych, jak i ogródkach kawiarnianych jest niekwestionowana.