Narożniki dobrze zagospodarowują przestrzeń

Narożniki dobrze zagospodarowują przestrzeń

Spośród wszystkich mebli narożnikowych, największą popularnością cieszą się sofy. Mebel ten wykorzystywany jest nie tyle do zagospodarowania złącza ścian, czyli kąta pomieszczenia, ile do stworzenia dobrej atmosfery wokół stolika lub przy kominku. Taki mebel, składający się z dwóch elementów, złączonych pod kątem prostym, sam staje się narożnikiem.

Gdzie ulokować sofę?

sofa narożnikW zależności od ilości pomieszczeń  przeznaczonych do umeblowania, umiejscawia się jedną lub więcej sof. Pomieszczenie zwane salonem lub pokojem dziennym, przeznaczone zwykle do spotkania i   wypoczynku w szerszym gronie, musi być tak umeblowane, aby stworzyć ciepłą, intymną atmosferę. Tak więc naczelnym meblem będzie tutaj sofa narożnik. Taka sofa występuje w kilku wariantach. Może to być mebel przeznaczony tylko do siedzenia, dla kilku osób. Siedzenia mogą być oddzielane przeszyciem tapicerki, lub całkiem jednorodne. Ilość siedzeń tez jest zróżnicowana. Można spotkać tak duże sofy, że mają siedziska dla 9 – 10 osób. Oprócz siedzisk, są oddzielne zagłówki i prawie zawsze poduchy. Tapicerka też jest wykonana z różnych materiałów; od jedwabiu do skóry. Niektóre sofy mają również podnóżki, a prawie każda, z jednego lub z obu rogów doczepione stoliki. W sytuacjach kiedy pokój dzienny musi być również pokojem gościnnym lub sypialnią, stawiamy w nim sofę rozkładaną. Konstrukcja tej sofy jest taka, że po rozłożeniu otrzymujemy sporą powierzchnię do spania. Ten mebel też jest w kilku wariantach. Można rozłożyć całą sofę, lub jej poszczególne segmenty. W sofach rozkładanych, często znajduje się schowek na pościel.

Trzeba przyznać, że sofa narożnik jest meblem bardzo funkcjonalnym i cieszy się dużym powodzeniem. Właściwie można ją spotkać w każdym domu i mieszkaniu. Na rynku meblowym jest ich ogromny wybór i każdy producent mebli tapicerskich oferuje sofy narożnikowe.