Miękka dzianina na pieluszki

Miękka dzianina na pieluszki

Kiedyś nie było w sklepach jednorazowych pieluszek i mamy musiały sobie radzić ogólnie dostępnymi sposobami. Wtedy wszyscy korzystali z wielorazowych pieluch z tetry, które trzeba było codziennie prać i pracować. Obecnie większość rodziców zrezygnowała z takiego rozwiązania.

Z czego jest najlepsza pieluszka?

dzianina na pieluszkiMamy, które zdecydowały się iść pod prąd i korzystać z wielorazowych pieluszek, mają do dyspozycji kilka modeli formowanek oraz wkładów. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że wielorazowe pieluszki składają się z majtek, które stanowią bazę oraz wkłady mogące stanowić pieluszki tetrowe lub bambusowe. Formowankę czyli otulacz trzeba kupić gotowy w sklepie z artykułami dla niemowląt, ponieważ są one wykonane ze specjalnych tkanin i mają odpowiedni krój. Takie majtki od wewnętrznej strony mają miękką bawełnę, a od zewnętrznej znajduje się nieprzemakalny materiał. Aby zwiększyć chłonność i zabezpieczyć pieluszkę przed przeciekaniem, dookoła nóżek znajdują się dopasowane gumeczki. Jeżeli chodzi o same wkłady, które należy zmieniać co kilka godzin, mogą być w formie pieluch tetrowych o odpowiednim rozmiarze albo można kupić materiał na metry i samodzielnie je wykonać. Przede wszystkim należy pamiętać, że dzianina na pieluszki musi być miękka i delikatna oraz dobrze żeby była chłonna. W sklepach znajdziemy specjalną dzianinę bambusową, która charakteryzuje się dużą odpornością na rozrywanie, działanie wysokich temperatur czy dodatkowo posiadają właściwości antybakteryjne.

Bez względu czy nasze dziecko korzysta z pieluch jedno czy wielorazowych, trzeba pamiętać o ich częstej zmianie. Najczęściej wystarczy to robić co trzy – cztery godziny, aby maluch zawsze miało sucho i czysto. Kupując dzianinę, a nie gotowe pieluszki, znacznie oszczędzimy.