Metody pozbywania się tatuażu

Metody pozbywania się tatuażu

 

Tatuaże towarzyszą ludziom od wieków, jednak ich popularność nigdy nie była tak duża, jak ma to miejsce obecnie. Ozdabiamy swoje ciała na pamiątkę ważnych wydarzeń, dekorujemy wizerunkami dzieci, ukochanych, wzorami roślinnymi lub zwierzęcymi oraz całą gamą innych, przeróżnych motywów. Dobrze, jeżeli tatuaż wykonuje prawdziwy artysta. Inaczej wykonany obraz może bardzo oszpecić nasze ciało.

Skuteczna likwidacja tatuażu

usuwanie tatuażu w SzczecinieOsoby, które decydują się na ozdobienie swojego ciała tatuażem zazwyczaj liczą na to, że na długo pozostanie on tak idealny, jak w dniu wykonania. Niestety, „dziary” z czasem tracą swoje intensywne barwy. Kiedy skóra wiotczeje, one rozciągają się wraz z postępującym procesem starzenia. Do tego dochodzą nieudane „dzieła”, których pragniemy pozbyć się, jak najszybciej. Profesjonalne usuwanie tatuażu w Szczecinie odbywa się na kilka sposobów. Istnieje możliwość zastosowania peelingu chemicznego lub dermabrazji, jednak metody te sprawdzają się jedynie w przypadku niewielkich, płytkich tatuaży. Najpopularniejszy oraz najbardziej skuteczny zabieg wymaga zastosowania specjalistycznego lasera. Efekt operacji zależy od wielkości tatuażu oraz użytych barwników – biały jest niemal niemożliwy do usunięcia, natomiast najłatwiej jest pozbyć się ciemnych pigmentów. Równie ważny jest model lasera, używanego do przeprowadzenia zabiegu. Urządzenia, które emitują długie impulsy mogą uszkadzać skórę, a także pozostawiać blizny. Najlepsze są nowoczesne lasery, które wykorzystują wiązki pikosekundowe, czyli bardzo krótkie, skuteczne oraz bezpieczne.

Decyzja o usunięciu tatuażu może być trudna. Jednak lepiej pozbyć się nieestetycznej pamiątki niż zastanawiać się, czy przypadkiem nie wystaje spod ubrania. Nowoczesne zabiegi są niemal bezbolesne i pozwalają na prawie całkowite pozbycie się tatuażu.