Mavic 2 od DJI

Mavic 2 od DJI

Dronów od DJI używałem od początku kariery operatora, i podczas gdy początkowo preferowałem modele wyczynowe, zazwyczaj bardzo mocno tuningowane, w ostatnim czasie zacząłem używać drona również w celach zarobkowych. Wymagało to użycia bardziej wyspecjalizowanej maszyny, choć sentyment do niewielkich i zwinnych dronów dalej pozostawał, podobnie jak przyzwyczajenia w trakcie pilotowania.

Nowa seria dronów Mavic od DJI

DJI Mavic 2 ProDrony obserwacyjne nieszczególnie odpowiadały mojemu stylowi pilotowania, i podczas gdy sprzęt wyczynowy nie sprawdzał się za dobrze podczas nagrywania filmów z imprez, przez jakiś czas używałem starego drona, przynajmniej do momentu gdy nie zużył się całkowicie. Nie chciałem jednak zmieniać producenta, gdyż przez wiele lat zdążyłem nabrać zaufania do sprzętu od DJI, dlatego nowego drona zacząłem szukać właśnie w ich ofercie. Niemal od razu wpadł mi w oko DJI Mavic 2 Pro, jeden z najnowszych dronów z bardzo popularnej serii Mavic, do której zaliczały się jedne z najlepszych i najwytrzymalszych dronów ogólnego przeznaczenia. Dron ten łączył cechy sprzętu obserwacyjnego i wyczynowego, nie mając wyeksponowanych zalet poszczególnych rodzajów, ale również nie mając ich wad. Mógł być więc stosowany do nagrywania materiału z imprezy, jak również do lotów wyczynowych, oczywiście po odpowiednim tuningu.

Jak chyba wszystkie drony od DJI, także Mavic 2 był bardzo prosty i łatwy do przerabiania niemal na każdym polu, od poprawy sterowności do zwiększania mocy silnika, a zapasowe obudowy często były wzmacniane i o wiele wytrzymalsze niż odmiany seryjne. Mimo wszelkich zalet, był to dron z przystępnego przedziału cenowego, więc nawet dla początkujących operatorów był on bardzo atrakcyjną opcją. Weterani, natomiast, bardzo zachwalali jego uniwersalność.