Listwa aluminiowa łącząca płytki

Listwa aluminiowa łącząca płytki

Dobrze wykonana podłoga nadaje wnętrzu ładnego wyglądu. Nie chodzi tutaj już o sam gust w jakim zostanie wykonana podłoga, ponieważ każdemu podoba się co innego, ale o aspekt czysto techniczny. Weźmy za przykład podłogę wyłożona płytkami ceramicznymi. Nawet jeśli wybierzemy najładniejsze płytki, ale zostaną one źle położone, to podłoga nie będzie prezentować się dobrze.

Połączenia bezprogowe z aluminium

listwy do płytekCzęsto pomijanym elementem przy układaniu posadzki z płytek, są połączenia różnego rodzaju płytek między pomieszczeniami. Zdarza się, że połączenia wykonane są w bardzo niechlujny sposób, co jest w ogóle niezrozumiałe, ponieważ wykonanie takie połączenia nie jest trudne. Listwy do płytek załatwiają całą sprawę. Jedyne co musimy zrobić to wybrać odpowiedni rodzaj listwy, a następnie wpasować je między płytki przy ich układaniu. Listwy wykonane są w bardzo estetyczny sposób, dzięki czemu dobrze wyglądają. Materiałem użytym do produkcji listw jest aluminium. Listwy charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na korozję, sprawia to, że nadają się do użytku zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz np. na tarasie lub schodach. Do wyboru mamy kilka rodzajów listw do płytek, które w zasadzie różnią się od siebie tylko wyglądem i szerokością. To jaki typ listwy wybierzemy zależy od naszego gustu, ponieważ poza innym wyglądem każda z listw spełnia tę samą funkcję.

Profil aluminiowy do płytek możemy kupić w każdym sklepie budowlanym lub zamówić przez internet. Jeden profil o długości dwóch metrów, możemy nabyć z około dwadzieścia złotych. Większość sklepów stacjonarnych daje nam możliwość zwrotu materiałów, które nie zostały przez nas użyte, więc możemy kupić większą ilość profili, bez obaw o to, że poniesiemy niepotrzebne koszta.