Limitowane szwajcarskie zegarki nie tracą na wartości

Limitowane szwajcarskie zegarki nie tracą na wartości

Kupienie nowego zegarka można potraktować również jako inwestycję kapitału na przyszłość. Trzeba jednak trochę zainwestować. Większość nowych zegarków wraz z upływającym czasem traci sporo na wartości. Na wartości na pewno nie stracą zegarki renomowanych szwajcarskich marek. Muszą to być zegarki limitowane.

Limitowane edycje szwajcarskich zegarków to dobra inwestycja

zegarki szwajcarskieKupując zegarek produkowany seryjnie musimy się liczyć z tym, że w momencie ewentualnej odsprzedaży sporo na nim stracimy. Jeśli jednak zainwestujemy w zegarek limitowany to możemy na jego sprzedaży jeszcze zarobić. Najlepiej, jeśli to będzie zegarek produkcji szwajcarskiej. Limitacja zegarków oznacza, że wyprodukowane zostały jedynie w określonej ilości. Każdy taki zegarek ma wygrawerowany numer na denku koperty. Do każdego limitowanego zegarka jest również wydany odpowiedni certyfikat. Zegarki szwajcarskie w edycjach limitowanych potrafią kosztować krocie, ale można trafić również na takie w całkiem przyziemnych cenach. Cena zależy od marki producenta oraz od ilości wypuszczonych na rynek sztuk. Kupując czasomierz wyprodukowany przez Helwetów możemy być pewni, że jest to najwyższa jakość. To właśnie Szwajcaria uważana jest za kolebkę sztuki zegarmistrzowskiej. Jeśli ktoś myśli o dobrej lokacie kapitału na długi okres czasu to powinien pomyśleć właśnie o kupnie rzadkiego zegarka solidnej szwajcarskiej marki zegarmistrzowskiej. Po latach można taki zegarek sprzedać za naprawdę duże pieniądze, ponieważ kolekcjonerzy uwielbiają takie limitowane egzemplarze.

Chociaż w większości przypadków zegarki tracą na wartości to są takie egzemplarze, których cena będzie z czasem rosnąć. Mowa o zegarkach szwajcarskich w limitowanych edycjach. Im mniej wyprodukowanych sztuk tym większe prawdopodobieństwo tego, że zegarek będzie można odsprzedać z dużym zyskiem.