Który suwak jest najmniej awaryjny?

Który suwak jest najmniej awaryjny?

Każdy z nas miał w swoim życiu do czynienia z zamkiem błyskawicznym. Ten element, wraz z towarzyszącym mu suwakiem, jest używany w różnych elementach odzieży, w torebkach, torbach butach i innych elementach codziennego użytku i ubioru. Jak się jednak okazuje, te niewielkie elementy mogą się mocno między sobą różnić.

Czy suwak metalowy jest najsolidniejszy?

suwaki metaloweZamki błyskawiczne są jednymi z najbardziej awaryjnych elementów stosowanymi w kurtkach, torebkach czy butach. Jak się jednak okazuje, ich awaryjność może wynikać z niskiej jakości suwaków z tworzywa, którą są fabrycznie stosowane w odzieży czy torebkach. Suwaki metalowe zaś  są znacznie odporniejszą i mniej awaryjną alternatywa, więc jeśli któryś raz z rzędu suwak w twojej kurtce się zacina, warto go wymienić na metalowy zamiennik. Suwaki tego typu dzielą się na dwa rodzaje – tradycyjne, bez żadnych ozdób i tym samym, nieco tańsze, oraz te ozdobne. Te drugie są droższe, ale wytrzymałość obu rozwiązań jest podobna. Przy wyborze zamiennika dla naszego zepsutego suwaka warto, aby dobrać jego wygląd do rodzaju kurtki czy torebki. Jeżeli chcemy wymienić suwak w kurtce sportowej, nie powinniśmy wymieniać go na ozdobny suwak z metalu, podobnie będzie w przypadku eleganckiej torebki – tu nie będzie pasował „surowy” zamek metalowy. Warto dodać, że elegancki wygląd ozdobnych, metalowych zamków błyskawicznych bierze się z zastosowania przy ich produkcji dodatkowej powłoki, dzięki której ozdobne suwaki pięknie połyskują. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu powłoki ze srebra, mosiądzu czy niklu.

Zamek błyskawiczny, chociaż wydaje się nieskomplikowanym elementem naszej odzieży, może przysporzyć nam wiele nerwów. Aby ich uniknąć, wymieńmy awaryjne zamki z tworzywa na ich metalowe odpowiedniki, które są bardziej trwałe, wytrzymałe a jednocześnie – atrakcyjniejsze wizualnie.