Konstrukcja najlepszych wózków inwalidzkich

Konstrukcja najlepszych wózków inwalidzkich

 

Wózek inwalidzki kupowany jest nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również dla osób starszych, chorych lub tych, które tylko tymczasowo będą korzystać z takiego środka transportu. Komfortowy transport jest przecież najważniejszy, dlatego w wózkach znajdują się zazwyczaj bardzo wygodne siedziska nylonowe.

Komfortowy transport i szybkie składanie wózka inwalidzkiego

wózki inwalidzkie - sklep onlineDo tego dochodzą jeszcze gumowe i pełne koła. Podłokietniki w wózkach inwalidzkich mogą być długie lub ścięte. Warto sprawdzić, czy w wózku inwalidzkim znajdują się uchylne podnóżki. Te wszystkie elementy decydują o wygodzie korzystania z wózka inwalidzkiego. Dobry wózek inwalidzki z pewnością powinien je posiadać. Większość dobrych wózków inwalidzkich można składać. Najlepiej kupić wózek, który można złożyć błyskawicznie i bez żadnych problemów. Może to być wózek składany na krzyżaka. Oprócz tego w wózkach inwalidzkich istnieje możliwość demontażu kół. To sprawia, że całość bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu. Jeśli chodzi o wózki inwalidzkie – sklep online to wybór jest naprawdę bardzo duży i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie lub bliskiej osoby. Wózkiem inwalidzkim mogą przemieszczać się również więksi i ciężsi pacjenci. Pomimo tego, że samo urządzenie waży zaledwie 20 kg, to jest ono w stanie przewozić bez żadnych problemów osobę o wadze maksymalnie 135 kg. Nawet jeśli wózek jest bardziej obciążony, to jego prowadzenie jest banalnie proste.

Wózki inwalidzkie powinny być bardzo wytrzymałe i właśnie dlatego ich konstrukcję opiera się na stalowej ramie. Dzięki temu można użytkować wózek przez długi okres czasu bez żadnego szwanku. Koła przednie są bardzo często wzmacniane i stosuje się w nich specjalną gumę o znacznie większej odporności na ścieranie. Cena takiego wózka to kwestia około 1000 zł.