Komplet pościeli dla niemowlęcia

Komplet pościeli dla niemowlęcia

Kompletując wyprawkę dla nowego dziecka, musimy pamiętać o zakupie łóżeczka, wózka, zestawu ubranek, butelek ze smoczkami i kocyków, którymi będziemy okrywać małe istotki. Często przed urodzeniem, kobiety organizują tak zwane baby shower, na którym dostają od rodziny i przyjaciół niezbędne dla dziecka artykuły.

Czym przykrywać niemowlaka w łóżeczku?

pościel niemowlęca do łóżeczka w kompleciePrzyjaciele i znajomi, kiedy dowiadują się, że spodziewacie się dziecka, zasypują was prezentami w postaci ubranek, smoczków, przytulanek, a nawet pościeli i kocyków. Takie podarunki bardzo ułatwiają kompletowanie wyprawki, bo sporo rzeczy odpada nam z obowiązkowej listy. Pościel niemowlęca do łóżeczka w komplecie z poszewkami, jest dość popularnym prezentem, ponieważ zawsze się przyda i warto mieć choć dwa komplety na zmianę. Do łóżeczka lepiej jest stosować większą pościel niż w wózku, ponieważ starczy nam na dłużej, a kołderka może być stosowana jako ciepły otulacz dla niemowlaka. Najlepsze pościele są uszyte z naturalnej bawełny, która zapewnia właściwą wentylację i doskonale chłonie wodę, dlatego dziecko nie spoci się pod nią bez względu na pogodę. Choć w zimowe wieczory może się okazać konieczne przykrycie dziecka dodatkową warstwą, to dobrze się zaopatrzyć w pościel bawełniano polarową, która nie przepuszcza powietrza. Jest to komplet dwustronnej pościeli, która może być stosowana w kontakcie z dziećmi od samego urodzenia. Polar jest miękki, ciepły i przyjemny w dotyku, dlatego tak często jest wybierany na pościel zimową.

Niemowlaki lubią być przytulane, ciasno owijane i spać w miękkiej pościeli. W łóżeczku spędzają większość swojego życia w ciągu pierwszego roku, dlatego należy zadbać o właściwe warunki. Płaska poduszka dołączona do ocieplanej kołderki, powinna być wypełniona hipoalergiczną pianką, lub silikonowymi kuleczkami.