Jakie są rodzaje płyt poliwęglanowych?

Jakie są rodzaje płyt poliwęglanowych?

Czasami zdarza się tak, że produkty reklamowane są dobre tylko w reklamie. Szybko się jednak o tym przekonujemy, nie powtarzamy drugi raz zakupu i w końcu felerny produkt znika z rynku. Zatem można wnioskować, że jeśli coś pojawiło się na rynku, i świetnie sobie na nim radzi, to znaczy, że produkt jest dobry.

Czemu poliwęglan lity jest lepszy od komorowego?

płyty poliwęglanowe liteSprawdźmy to na przykładzie płyt poliwęglanowych. Czym poliwęglan jest? Najprościej mówiąc, jest bezpieczną wersja szkła. Płyta poliwęglanowa, bezbarwna lub kolorowa, jest przezroczysta jak szkło i pełni jego funkcję, ale jest bezpieczna. Nie tłucze się i jest odporna na warunki atmosferyczne. Poliwęglanowych płyt są dwa rodzaje: płyty poliwęglanowe lite i komorowe. Różnica między nimi jest duża, choć obydwie formy spełniają warunki wyżej wspomniane, o bezpieczeństwie i przezroczystości. Jednak poliwęglan lity jest droższy ponieważ posiada większe wartości estetyczne, jest elastyczny, czysty i przejrzysty, nawet po długim czasie. W płytach poliwęglanu komorowego mogą zagnieździć się pleśnie, gdy do komór dostanie się wilgoć. Z poliwęglanu litego można również robić ścianki boczne. Poliwęglan lity jest łatwy w pielęgnacji ze względu na gładką powierzchnię. Jest materiałem o szerokim zastosowaniu, choć najczęściej spotkamy go na wszelkiego rodzaju zadaszeniach. Takiego produktu jak poliwęglan nie trzeba reklamować, ponieważ sam jest dla siebie reklamą. Na pewno widzieliśmy go w szklarniach, dachach balkonów czy galerii handlowych.

Nikt nikomu nie musi przedstawiać jego zalet, bo są one widoczne i pewne. Mało jest ludzi, którzy wybiorą szkło zamiast tych płyt. Bo po co? Instalacja szkła niesie ze sobą ryzyko i niebezpieczeństwo rozbicia, a efekt wizualny jest porównywalny. Może wśród budowlańców są ciągle tradycjonaliści, nie lubiący nowości? Mają do tego prawo.