Jakie oprogramowanie do hotelu wybrać?

  • Post author:
  • Post category:Biznes

Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego programu do obsługi hotelu, to musimy zastanowić się jakie funkcje powinien dla nas spełniać. Na rynku mamy dostępnych wiele różnych oprogramowań więc wybór nie jest łatwy. Inne oprogramowanie wybierzemy do małego hotelu, a inne do obsługi wielu hoteli jednocześnie. Musimy dokładnie wiedzieć czego potrzebujemy i najlepiej żeby program był tak prosty w obsłudze, aby każdy pracownik mógł go obsługiwać.

Funkcjonalny program do hotelu

program do obsługi hoteluOprogramowanie jakie będziemy wybierać do naszego hotelu powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Nowoczesne i dobry program do obsługi hotelu powinien przede wszystkim sprawnie radzić sobie z obsługą księgowości, ale także z rezerwacją klientów przez internet, telefonicznie albo na miejscu. Dobrze będzie jeżeli hotel będzie przechowywał i prowadził odpowiednie dane statystyczne dotyczące każdego miesiąca i w ten sposób będziemy mogli określić rentowność hotelu oraz postęp w porównaniu z poprzednim okresem rozliczeniowym. Powinien być on również przystosowany do urządzeń mobilnych, ponieważ dzisiaj większość osób dokonuje rezerwacji przez komputer lub telefon. Fajnie będzie jeżeli program do obsługi hotelu będzie mógł także zarządzać całą centralną siecią. W ten sposób z jednego systemu będzie można zarządzać oświetleniem, temperaturą w pokojach, a także innymi podłączonymi urządzeniami. W przypadku gdy stwierdzimy, iż w którymś pokoju jest bardzo niska temperatura, to za pomocą jednego guzika będziemy w stanie podwyższyć temperaturę.

Oprócz funkcji jakie ma spełniać program do hotelu, to powinien być również odpowiednio zabezpieczony. Wszystkie dane, jakie przechowywane są w rejestrze oprogramowania powinny być zastrzeżone, tak aby żadna nieupoważniona osoba nie mogła się dostać do systemu. Musimy na to zwrócić szczególną uwagę, ponieważ program będzie przechowywał dane dotyczące klientów oraz wszystkich dokonanych transakcji.