Jaką muzykę powinni grać DJ-e na weselach

Jaką muzykę powinni grać DJ-e na weselach

Najważniejsze w pracy profesjonalnego DJ-a jest odpowiedni dobór muzyki. Prawda jest taka, że nieraz potrafi być to jednak naprawdę trudne – zwłaszcza widząc na weselach grupy, których członkowie różnią się między sobą wszystkich. Jak porwać do tańca 60-latka i jego wnuka jednocześnie?

Mieszanie gatunków muzycznych na weselach z DJ-ami

dj na wesele trójmiastoPrzede wszystkim DJ powinien mieć w zanadrzu przynajmniej kilka piosenek, które wpadają w ucho każdemu. Najważniejszy jest początek imprezy – czym późniejsza godzina, tym bardziej ludzie będą rozbawieni i łatwiej będzie ich porwać na parkiet. Dobór muzyki jest tu jednak kwestią kluczową. Wielu DJ-ów z Trójmiasta uważa, że na pewno do tańca każdego porwą mieszając starsze piosenki ze współczesnymi hitami. Prawda jest taka, że DJ-e w ten sposób są w stanie wyciągnąć na parkiet każdego – jeśli ktoś wyjdzie i zacznie tańczyć przy jednej piosence, jest mała szansa na to, że już przy kolejnej usiądzie, nawet jeśli mniej będzie mu się ona podobała. Gdy w grę wchodzi porządny dj na wesele Trójmiasto ma wiele do zaoferowania. Są wśród nich ludzie, którzy DJ-ami są od naprawdę długiego czasu, dzięki czemu stali się w swoim fachu prawdziwymi profesjonalistami. Zatrudniając kogoś takiego na nasze wesele możemy mieć stu procentową pewność, że nie będziemy zawiedzeni. Byłem na wielu weselach w Gdańsku i Gdyni i nigdy nie spotkałem się z DJ-em, który byłby słaby w tym co robił. Za każdym razem cała sala świetnie się bawiła, a na koniec każdy wychwalał „bohatera wieczoru”.

Osobiście preferuję starsze piosenki, ale prawda jest taka, że i przy współczesnych też można świetnie się bawić. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób DJ skomponuje całą swoją playlistę. Jeśli wymiesza ze sobą wszystko w odpowiednich dawkach, to jest spora szansa na to, że wszyscy będą się świetnie bawić.