Jak wygląda odnowa felgi

Jak wygląda odnowa felgi

Kamienie naciągnięte na drogę z jej pobocza mogą w bardzo skuteczny sposób zniszczyć felgi w naszym samochodzie poprzez obdrapanie na nich lakieru. Jeśli nie chcemy kupować ciągle nowych felg, możemy skorzystać z usług firm renowacyjnych. Dzięki temu tańszym kosztem będziemy mieli znowu lśniące felgi, wyglądające jak nowe.

Proces renowacji felgi

renowacja felg w opoluDobrym miejscem na renowację felg jest Opole, ponieważ tam swoje usługi świadczą bardzo dobrzy fachowcy. Renowacja felg w opolu nie trwa dłużej niż trzy dni robocze. Cały proces technologiczny zaczyna się od usunięcia starej warstwy lakieru poprzez piaskowanie. Dzięki piaskowaniu jesteśmy w stanie usunąć cały lakier. Następnie felga sprawdzana jest pod kątem różnego rodzaju uszkodzeń. Jeśli jakieś zostaną zdiagnozowane, to są one kolejno naprawiane. W przypadku pęknięć felga zostaje spawana tak, aby jej konstrukcja była odpowiednio mocna. O ile felga nie posiada zbyt dużych uszkodzeń, a te, które są, zostały naprawione i felga nadaje się do renowacji, rozpoczyna się proces malowania. Zazwyczaj jest to malowanie proszkowe, ponieważ lakier nałożony w ten sposób wygląda dużo lepiej oraz jest dużo bardzo wytrzymały na zadrapania. Cała powierzchnia felgi pokrywana jest specjalnym proszkiem w danym kolorze, a następnie wkładana jest do pieca lakierniczego w celu utwardzenia lakieru. Lakier pod wpływem wysokiej temperatury staje się dużo wytrzymalszy na uszkodzenia. Po takim procesie felga jest gotowa do ponownego montażu i wygląda jak nowa.

Koszt renowacji jest kilkukrotnie niższy niż zakup nowego kompletu felg. Cena za renowację jednej sztuki to od pięćdziesięciu do dwustu złotych, w zależności jak dużych napraw wymaga dany egzemplarz. Dzięki takiej odnowie nasze felgi zyskują drugie życie, są w pełni sprawne i bezpieczne, więc śmiało możemy na nich jeździć.