Jak uzyskać korzystny leasing dla startupu?

Jak uzyskać korzystny leasing dla startupu?

Myślisz o założeniu firmy i zastanawiasz się, skąd wziąć środki na sfinansowanie sprzętu komputerowego lub samochodu? Martwisz się, że jako nowy przedsiębiorca nie masz szans na uzyskanie korzystnych rozwiązań dla swojej działalności? Nic bardziej mylnego. Dzisiaj opowiem Ci, w jaki sposób możesz starać się o atrakcyjny leasing dla swojego startupu.

O jakie formy leasingu może wnioskować startup’ owiec?

samochodowy leasing dla firmy katowiceKiedy razem z moim wspólnikiem kilka lat temu otwieraliśmy studio fotograficzne bałam się, że nasz pomysł może nie wypalić. Mimo, że mieliśmy spore i rozbudowane zaplecze jeżeli chodzi o sprzęt foto, to wciąż brakowało nam odpowiedniego komputera, który miałby na tyle dobrą matrycę, żeby nie oszukiwać nas pod względem kolorów. Nie mieliśmy wtedy wystarczająco dużo pieniędzy aby kupić sprzęt, który spełniłby nasze wymagania, dlatego pomyślałam o tym, aby spróbować skorzystać z leasingu dla nowych firm. Przykładowo, jeżeli interesuje nad samochodowy leasing dla firmy Katowice to miasto, w którym możemy liczyć na wsparcie doświadczonych doradców, którzy pomogą nam sfinansować zakup dla właścicieli przedsiębiorstw z sektora MŚP już od pierwszego dnia prowadzonej działalności. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje finansowania w formie leasingu operacyjnego oraz finansowego. Leasing operacyjny to umowa, która zawsze zawierana jest na czas określony (min. 5 lat), a jako firma nie mamy możliwości uwzględnienia w tabelach amortyzacyjnych przedmiotu objętego finansowaniem. Natomiast w przypadku leasingu finansowego przedmiot finansowania w dniu zawarcia umowy wchodzi w skład majątku leasingobiorcy, a zakupiony przedmiot możemy swobodnie wrzucić w koszta prowadzonej działalności. Ponadto, czynni płatnicy podatku VAT mogą strać się o zwrot nadpłaty w rocznym rozliczeniu PIT.

W przypadku umów leasingowych dla nowych firm czynnikiem warunkującym jest pozytywna ocena raportu BIK oraz BIG przedsiębiorcy. Na ocenę zdolności kredytowej może wpłynąć także wiek osoby prowadzącej działalność a także terminowość w spłacie wcześniej zaciągniętych przez nią zobowiązań, np. raty za sprzęt RTV i AGD.