Jak ogrzać mieszkanie

Jak ogrzać mieszkanie

Niemal każdy z nas chciałby mieć ciepło w swoim mieszkaniu w okresie zimowym, ale każdy chciałby za ogrzewanie płacić jak najmniej. Nie zawsze ciepło idzie w parze z oszczędnościami, ale obecne rozwiązania pozwalają wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję. Warto zastanowić się nad ogrzewaniem elektrycznym.

Jak działają piece akumulacyjne?

piec akumulacyjnyPiece akumulacyjne to stosunkowo młode urządzenia, które do działania wykorzystują energię elektryczną. Zazwyczaj nagrzewają się one w nocy, a za dnia oddają ciepło. Wybiera się wtedy taryfę nocną, gdzie prąd jest tańszy w nocy, a droższy za dnia. Tak naładowany energią piec akumulacyjny będzie oddawał ciepło przez kilka do kilkunastu godzin, dzięki czemu w mieszkaniu będzie ciepło, a koszty ogrzewania będą minimalizowane. Kupując piec akumulacyjny warto dobrze przemyśleć miejsce jego usytuowania w mieszkaniu, bo od tego zależy jego wydajność. Ważna też jest moc grzewcza takiego pieca, bowiem jeśli wybierzemy piec o zbyt małej mocy, to nigdy nie dogrzejemy naszego mieszkania, nawet jeśli będzie ono bardzo małe. Koszt zakupu takiego pieca nie jest duży jeśli decydujemy się na zakup urządzenia niewielkich rozmiarów, natomiast, jeśli piecem elektrycznym chcielibyśmy ogrzać halę magazynową, to niestety musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Ważne jest również prawidłowe podłączenie pieca do sieci elektrycznej, by ta się nie przegrzewała i piec nie powodował żadnego zagrożenia dla lokatorów takiego mieszkania.

Decydując się na zakup pieca akumulacyjnego warto przejrzeć oferty w internecie, bowiem tam można natknąć się na promocje. Natomiast jeśli oczekujemy porad, to musimy udać się do sklepu, gdzie sprzedawca pomoże nam wybrać piec wedle naszych potrzeb i uwarunkowań naszego mieszkania.